481 dien tijd zullen ook wel de steenen afstammen die men boven op vindt en overeenkomen met dergelijke aan naburige sluizen. Hij bevatte schelpjes en hier en daar stukjes been-, er is nooit iets gevonden. Ofschoon de grond hier niet laag isziet men echter overal slechts weide. De uitgang onzeker. 30. HEERLIJKHEID KOUDE KERKE. Gemeente Koude kerke. Van de bergen, die eertijds in Walcheren de takken van den Domburgschen watergang omgavenbehoort een tot de heerlijk heid Koudekerke Het is de fraaiemisschien nooit verkleinde berg van den heer de Bruijn van Melis- en Mariekerke. Hij is met gras beplant, even als het omgevende, ronde, door eene sloot beperkte land. Men ziet er sporen op van een slingerweg, die wel in lateren tijd zal gemaakt zijn; men heeft van zijne kruin een prachtig uitzicht over Walcheren, dat helaas! aan weinigen is bekend, en toch ligt hij slechts een half uur van Middelburg af en men bereikt liem gemak kelijk langs den Breeden wegwanneer men rechts het wegje inslaat tegenover de hofstede van Corbijn, even voorbij den Kriekenweg. Hij ligt eigenaardig in een hoek van den er om kronkelenden weg: het is een driesprong; de derde, thans blindeindigende weg liep wellicht eens over den Domburgschen of liever Melis- kerkschen watergang naar den noordelijken heuvelaan de overzijde van die waterwegen. De uitweg is oost Er zijn vele lage weiden. Geographiscli behoort hij tot de zes bergen van Hoogelande De heer E. J. M. Bourdeez rijksopzichter bij den waterstaat heeft de goedheid gehad dezen berg voor mij te meten; hij vond voor de hoogte 8,30 M. met een plat bovenvlak van 14 M. middellijn en aan den voet een vermoe- delijken omtrek van 128 M.

Archief | 1888 | | pagina 485