485 Meliskerke hadindien de kerk niet op eene hoogte gestaan heeft, slechts een berg, Mariekerke drie. De Seisweg is een van den zoogenaamden Seisdam loopend verlengstuk van de Middelburgsclie Seisstraat. Wat het woord heteelcentis onbekendhet woord dam geeft intusschen te kennen, dat daar aan Middelburgs westzijde of eene bedijking plaats greep of dat twee polders aaneen zijn gehecht J). De weg loopt door het Seisambacht en dat van Overdamme naar de heerlijkheid Buttinge of, zooals de bewoners zeggen: ter Bottinge; in deze laatste lagen twee bergjes vlak bijeen. "V an de kerk van Buttingeop een hooger terrein gebouwd en dus misschien eens een berg geweestbestaat nog een stuk muur. Ofschoon het gehuchtje zeer oud is, heeft de begraaf plaats die trouwens nooit bebouwd isdan in den laatsten tijdslechts enkele muntjes verschaft van 1285. Sommige spitsvondige uitleggers hebben op grond van het spreekwoord //botje bij botje" hier een betaalkantoor geplaatst. Dkessel- Huis en van Citters gelooven aan een -water //de Botting Ik dweep niet met die Ééentheorieofschoon de heer van Visvliet mij verzekerd heeft, dat er wezenlijk ook in Wal cheren eene bestaan heeft; in allen gevalle, hetzij water of landde naam Botting was en is een eigennaamdie als zoo danig onder de boeren nog veel voorkomt. De grintweg naar Buttinge schijnt op éene plaats een slechten ondergrond te hebben, dicht bij de bergjes; men heeft met veel moeite hem droog gekregen. Dit stuk ligt aan het eind van den straatweg aan den weg naar Hoogelande. Voorbij Buttinge gaat de weg links naar Poppendamme, Marie- en Meliskerke rechts naar Grijpskerke, Poppendamme was eene kleine heerlijkheid, die nooit een Dit is ook van toepassing, zoowel op het nabijgelegen ambacht O verdam als op den door Dresselhuis aangegeven Leuvedam tusschen Serooskerke en St. Laurens, eu op den Rikendamnoord van Veere, wiens naam sommigen n.b. van den stank der schorren afleiden!

Archief | 1888 | | pagina 489