488 laag weiland In ouden tijd waren de wegen onbruikbaar en moest men bier de waterwegen gebruiken De topografische kaart leert ons, dat ook rond de Bree-, Seis- en Noordweg bijna alles weiland is. Misschien heeft bet eenige beteekenisdat zooals ik zeide tusschen Grijpskerke, Serooskerke en St Laurens een //Zandvliet'" en boven bet laatste de Leuvedam lag; en voor de meer wes telijke bergen, dat er volgens v. Citters Archief II) eens een zeearm van Zoutelande naar het midden van het eiland liep, t, v. de Swaalinge, 32. HEERLIJKHEID MELISKERKE. Gemeente Meliskerke. Meliskerke's berg lag weleer achter de herberg, dus bij bet dorp. In mijne jeugd stond er een zomerhuis op en sedert onheugelijke tijden vertoefden op dit Belvedère zoo gaarne op hunne aubades de spelenrijders en wandelaars naar Westka- pelle. Thans is de hoofdweg een andere geworden en behoort ook de berg niet meer bij de herberg. Men zoekt hem en ziet hem niet meer en toch is hij er nog, maar in miniatuur en het prieel is er niet meerhij behoort bij een ander buis en is (1.887) met kooien beplant. De oorspronkelijke uitgang was zuid-oost of oost. Er is nooit iets gevonden, dan bak- steenen uit lateren tijd. Er lag een watertje of vijvertje bij; de aarde bevatte vele zeeschelpen en, in geringe mate, kleine beenderen. Bij Hattinga loopt de watergang tot bij het dorp. Met een stuk van bet dorp ligt de berg op een rond blok land. Het bergje lag west van bet dorp. 33 en 34. HEERLIJKHEID MARIEKERKE. Gemeente Meliskerke. Aan den noord-oostkant van bet gehucht Mariekerke lagen vroeger in de heerlijkheid Mariekerke twee bergendicht bij-

Archief | 1888 | | pagina 492