489 een, die in koper gravure gebracht zijn bij de afbeelding van het gehucht in den Atlas van Tirion zij lagen nabij den driehoek, die het kerkhof van dit kleine gehucht omgeeft. Beide zijn verdwenendoch hunne plaats is nog duidelijk aan te toonen en kenbaar aan verheffing van den grond. De afvoering had plaats voor ongeveer 35 jaren toen de heer Dronkers daar eene steenbakkerij had gesticht; de bergjes leverden daartoe goede grondstof op, doch toen zij waren ver graven, verdween ook de steenbakkerij. De het dichtst bij de kerk -deze lag niet op eene hoogte en dagteekende van de 15Jde of 13ie eeuw gelegene berg is het eerst geslecht; hij was de kleinste en bedekt thans den boomgaard van Jobse de andere lag achter de hoeve van den landman Wisse en is afgegraven door zekeren Abraham Kodde die in 1885 in het armhuis te Meliskerlce werd ver pleegd. Br is niets belangrijks gevonden. Zij lagen langs den ouden weg, die van Krommenhoeke naar Domburg liep en een derde weg was nabij uit een en ander blijkt, dat het een gewichtig punt van verkeer is ge weest en dat men die plaats, even als zoovele reeds vermelde, geschikt heeft geoordeeld voor eene kerk. 35. gemeente melis keek e. Heerlijkheid Marie kerke. Tusschen Mariekerke en Poppendamme, vlak aan den weg, ligt nog een door Yisscher en Hattinga doch niet op de kaart van de wed Ottens vergeten berg, tegenover de hoeve, die in 1885 bewoond werd door den toen reeds 86-jarigen Kodde; de berg behoort aan mej. de wed. A. Matzinger en is van de hoeve door een weg gescheiden, zoodat zij denkelijk niet bij elkander hooren. Naar de hofstede, niet naar den berg, loopt een voetpad. De bergmet gras beplantligt op eene door eene sloot

Archief | 1888 | | pagina 493