omgeven weide en is heuvelvormighij is veel afgegraven en moet zeer groot zijn geweest; in Kodde's leeftijd is hij niet afgevoerd. De landen aan de overzijde van den weg liggen in de Pekelinge, dus laag. Over den berg, althans niet ver er af, loopt een derde weg, die naar den watergang gaat. De uitgang der weide is oost. Voor men den berg bereikt, is er op de weide eene groote ruimte tusschen uitgang en berg; men zou haast zeggen eene verzamelplaats. Het is niet bekenddat er ooit iets gevonden is. 36. HEERLIJKHEID K R O M M E N II O E K E. De noord-oostelijke van de twee bergendie bij het kleine gehucht Krommenhoeke hebben gelegen, op de oudste kaarten zelfs niet meer afgebeeld, is bijna geheel verdwenen, terwijl niemand er iets van weet te zeggen of ooit van een gevonden voorwerp heeft gehoord. Hij is sedert honderd jaren zeker niet afgevoerd, ligt op het bergweitjenabij Simon Haepe en is in pacht bij den landman O. Jobse. Het ontbrak hier niet aan wegjes hemelsbreed in richting verschillende van de spaarzaam aangelegde, rechte wegen van de latere polders. 37. H E E R L IJ K H E I D KROMMENHOEKE. De tweede, dicht bij doch meer zuidelijk liggende berg is nog zeer fraai en was bij een mijner bezoeken met schoon gras begroeid, Eene flinke sloot omringt hem en er loopen natuurlijk ook hier verschillende wegenzoodat wij zeker met een oudtijds belangrijk punt te maken hebben. Vroeger ge- gezellig verkeer, thans beminnelijke eenzaamheid! Van de kruin heeft men weder een prachtigvoor onze landlieden zoo ongewoon panorama. 490 Gemeente Biggekerke. Gemeente Biggekerke

Archief | 1888 | | pagina 494