491 In de nabijheid ligt de hofstede van den landbouwer C Abua- hamse eigenaar van den berg. Er is nooit iets gevonden. Het voetpad loopt vlak naar den heuvel toede tegen woordige dam is zuid zuid-west. Het moge hier vermeld wordendat men ten zuiden van deze streek, op een ruim met boomen beplant en door water omgeven erf, eene hofstede vindt, die den naam heeft van Het Krabbeneilandbewoond door den landman Schout. Ik vermeld dit slechtszonder te durven aannemendat die overoude benaming nog afstamt uit den mauvais vieux temps" van krabben en garnalen; zij is misschien, evenals zoo vele, afgeleid van een mansnaam. 38. HEERLIJKHEID H O O G E L A N D E. Gemeente Grijpskerke. In de heerlijkheid Hoogelande liggen de twee bergen aan de grenzen der heerlijkheden Krommenhoeke en Biggekerke. Van het meest zuidelijke is niets te zeggentoen ik het bergje voor het laatst in 1886 en '87 bezocht, was het met boonen en andere vruchten beplant; het is klein, op de kaar ten van Visschee, overgeslagen; het ligt aan den weg, in een hoek, dicht bij den watergang en omgeven door eene sloot. Er ligt hier bouwlanddoch in den omtrek overal weiden De uitgang van het stuk land is naar het oosten. De berg is nog steeds heuvelachtig, doch zal door de ploeg schaar steeds vlakker en vlakker worden. Dat hij zoo vlak aan den ouden waterweg, en tusschen twee wegen in ligt is zeer gewichtig. 39. HEERLIJKHEID HOOGELANDE. Gemeente Biggekerke. De noordelijkeook vlak aan den wegtusschen twee wegen en dicht bijmaar noordelijk van den alouden water- Archief VIe. dl., 3de st. 35

Archief | 1888 | | pagina 495