4.94 40. heerlijkheid hoogelande. Gemeente Hoogelande. Wanneer men van den Seisstraatweg den gewonen weg naar Hoogelande inslaat, dan bereikt men langs velerlei kronkelin gen een berg, dien men, naar den eigenaar, dien van Krijn van Sluis noemt. De kronkelingen zijn oorzaak, dat men hem dan eens rechts dan links voor zich ziet. Hij ligt vlak over den onder no. 30 beschreven hoogen berg van den heer de Bruijn van Melis- en Mariekerke en flankeert dus, evenals deze en de pas beschrevene den Domburgschen watergang of liever hij ligt nabij den hoek, waarin de wateren van Big- gekerke en Krommenhoeke te zamen komen. Hattinga heeft hem vergeten, ofschoon hij zelfs nu nog ongeveer 8 M. hoog te heeft. Hij is door weiland omgeven, en is zelf met gras beplant en heeft eene sloot rondom zich. De uitgang ligt naar de hofstede, namelijk noord-west, doch het is geheel on zeker of het de oorspronkelijke is. Men kan den tegenwoor- digen omtrek moeilijk bepalen. Men heeft van de kruin een liefelijk uitzicht. Hij is vaak afgegraven; toen ik voor 25 jaren op de hof stede was, had men een klein hoopje beenderen bewaard, dat men niet durfde verkoopen, uit vrees, dat het menschenbeen- deren mochten zijn; ik stelde de bewoners gerust; het waren zeer gewonegebrokene beenderen van klein veemet een enkel runderenbeen. Zij waren zeer gering in aantal; sche dels of geraamten waren niet gevonden, evenmin als iets anders merkwaardigs. Men ontkende toenop mijne vraag niet, dat men hier en daar ascli had gevonden, doch zeer weinig. Yoor eenigen tijd liet ik eenige spadesteken midden in den berg doen onder de humuslaag; ik vond gewone klei, dieperop roode klei en nog wat dieper zand, zonder meststoffen of zonder eenig spoor van bewoning

Archief | 1888 | | pagina 498