496 Versche wortels van planten reikten tot onder in den berg en vroegere planten of heesters kunnen dus de zwarte punten verklaren. Verder vond de arbeider zeer enkele stukjes van potjes van blauwe kleur en primitieven vormzonder verglaassel en zonder versierselswel wat overeenkomende met de randen van zoo genaamde urnenzooals die ookzonder beenderen namelijk te Domburg zijn gevondenenstuk gebrokenook in den Luycksberg; enkele scherven waren geel. Asch vond mijn ontgraver nog al veel; over een deel der gemaakte opening vormde zij eene laag van tot 1 palm. Zij was zwart van kleur, kwam voor als een uiterst fijn poeder en ook als groote harde brokken. Hij zeide mij dat men zulke asch wel meer in den grond vindt; daar dit de eenige asch was, die mij in handen is gekomen, liet ik die niet alleen zien aan onderscheidene tuinlieden, maar ook aan de land bouwers Leerdam en Copdoolse die in den berg van Pop- pekinderen en van no. 23 ook zooveel asch hadden gevonden allen verklaarden mij dat het asch was. Leerdam verklaarde dat zijne asch geler en witter was geweest. Daar ik intus- schen op grond van microscopisch onderzoek aan die diagnose twijfeldeen deze twijfel bevestigd is door dr. Seelheim kom ik later op die asch terug. Tusschen die stof was in meerdere of mindere mate zand. 41. heerlijkheid hoogelande. Gemeente Grijpskerke. Ik vermeld onder dit nommer het reeds besproken kerkhof van Hoogelande; dat het voor 1180, dat is voordat men eene kapel stichtte, een berg is geweest, maak ik alleen op uit de hoogte, en uit de vele wegen. Dat ik mij intusschen kan vergissen, heb ik reeds gezegd. Wij verlaten nu den Dreeden weg en keeren terug naar Grijpskerke en naar den Seisweg.

Archief | 1888 | | pagina 500