498 hebben hier vele verbouwingen plaats gehad Men heeft nooit iets gevonden dan steenen. Bene kerk is in deze heerlijkheid niet geweest, doch mis schien is heer Poppe van plan geweest er hier eene te stichten. Hij scheen ongelukkig te zijn op het punt van kerken. Dat hij het gewild heeft, maak ik hier uit op, dat er eene, aan zeer weinigen bekende en sedert, wie weet hoe vele eeuwen, geslotene begraafplaats is geweest. Het is thans de aan den kant van Grijpskerke vlak aan den weg gelegene boomgaard; vroeger was hij weide; behalve menschenbeenderen die voorzichtig weder geborgen zijnis niets gevondenzelfs geen enkel muntjemaar er is niet naar gezocht en men heeft van de weide geen bouwland gemaakt maar een boomgaard om zoo min mogelijk de rust der overledenen te storen. De begraafplaats behoort, merkwaardig! aan de diaconie van Grijpskerke. De hofstede naast den weg, omgeven door zigzags, vlak bij den watergang, heeft haar uitgang oost. De nabij gelegen hooge weg is wellicht de dam waar de heerlijkheid naar heet. Het zou heloonend zijn deze rustplaats der dooden weten schappelijk te onderzoeken en het gebeente elders te bergen doch ik vrees, dat de lust zal ontbreken. Dat Poppe ook tlians nog zoo vaak als famieljenaam voor komt is geen wonder; in 1795 stierf te Serooskerke Jan Cornelisse Poppe die 125 kinderen en achterkinderen naliet. 44. HEERLJJKHEIU TER BUTTING E. Gemeente Grijpskerke Het kerkhof van ter Buttinge wasnaar ik meeneens een bergimmershet ligt zeer eigenaardig aan een viersprong waarvan twee wegen thans doodloopen doch vroeger zeker bezochte wegen waren; een van deze liep naar den Domburg- schen watergang en de andere had tegenover zich een anderen doodloopenden weg, waarmede hij eens een geheel vormde

Archief | 1888 | | pagina 502