508 Melse kleiachtig en moeilijk te bewerken; fondamenten of merkwaardigheden zijn bij het ploegen nooit gevonden. 53. HEBRUJKHEID NIEUW E ItKÏRKE. Gemeente A rn emu id en. Wanneer men in gedachte de nieuwe haven van Middelburg wegdenkt, en de wegeling vervolgt, die van den vorigen berg afkomtdan komt men op Arnemuidsch terreinvoorbij de plaats van het vroegere dorp Nieuwerkerkeaan dien weg, dien men den Kraaijenholschen weg noemt. In een hoek- vormig loopenden tak van dezen, die de Nieuwerkerksche ge noemd wordtteekenen vroegere kaarten een bergen inderdaad verraadt de hoogehobbelige weidedat hij er geweest is maar, wat alles afdoet, het terrein staat nog bij landbouwers zeer goed bekend als het Bergstuk". De schier niet meer herkenbare berggrond wordt sedert lang bebouwdhij heeft zijnen tegenwoordigen uitgang op eene weidedoch deze uitgang is later gemaaktde weide zelve die juist aan en op den hoek van den weg ligt, heeft nog zijn uitgang oost. Evenals wij reeds meer ontmoet hebben heeft de weide wel iets van een voorterrein. Opmerkelijk is hetdat er langs dezenthans afgelegen weg en dus ook langs den berg een voetpad liepdat in vroegere jaren leidde naar Nieuwerkerke en naar de Middel- burgsohe Dampoort, het aloude Arneterrein. De streek is laagde weg iü den winter niet te gebruiken de zeekoraal herinnert u, dat de grond ziltig is. 54. HEERLIJKHEID NIEUWERKERKE. Gemeente Arnemuiden. De vorige berg lag noord van den watergang; een andere lag er vlak tegenover aan de zuidzijde. Hij is ook bijna niet meer zichtbaardoch daar hij bouwland is gewordenen men langs het begin van den Kleverkerkschen weg er langs wandelt,

Archief | 1888 | | pagina 512