Gemeente Arnemuiden. 509 kan men den heuvelvorm nog goed onderscheiden. Door de inpoldering van kleine polders, door het bouwen en latei- verbranden en slechten der zoutkeeten en niet het minst dooi den aanleg van den spoorweg is het terrein hier zoo veranderd dat de inboorling zelf dwaalt. De ijzeren weg heeft het begin van liet wegje in tweeën gesneden, doch, indien men thans de rails passeert, en het wegje ingaat, ziet men het terrein aanstonds aan de linkerhand. Men houdt het er voordat deze berg diegene isdien men vroeger den Galgenberg noemde. Het is echter onzeker, al thans doodsbeenderen vindt men er niet. Sedert onheugelijke tijden is dit bergje, dat dicht bij een op den dijk geplaatsten molen staat, bebouwd; de uitweg is dus niet te bepalen; ging hij, wat zeer waarschijnlijk is, naai den weg, dan lag hij oost. Volgens sommige landlieden zijn er nog een of twee stuk ken land in deze buurt, o. a. vlak over den Keetweg, dus aan een driesprongdie den naam van bergwei dragen en door de hoogte of ongelijkheid aan vroegere bergen herinne ren. Ik durf dit niet bevestigen evenmin als voor andere bekende hobbelige weidendie men zoovele in Walcheren vindt. Doch éene zaak is opmerkelijknamelijk dat men nabij deze ongelijke weilanden eene ruim honderd jaren oude, dus eigen lijk nieuwe hofstede vindtdie den naam draagt van Hazen berg of Asenberg; het laatste woord stond vroeger verderop, op een hek Deze naam kan niet toevalllig zijnde tegen woordige hoeve is overal ellen en glad, en is nooit een berg geweestdoch hij kan den naam ,van eene oudere hebben over genomen. Wij vonden een anderen Hazenberg onder Domburg. Zie no, 1. 55. HEERLIJKHEID K L E V E R S K E R K E. Den Hazenberg kan ik in mijne opsomming als berg niet op-

Archief | 1888 | | pagina 513