510 nemen, omdat de grond effen is; dat is niet zoo met een andere nabij gelegene en nu reeds oude hofstededie //Konijnen berg" heet. Er ligt volgens de topographische kaart een ander Konijnenberg onder Oostkapelle nabij het huis ten Duine. De Arnemuidsclie Konijnenberg is zeker eens een berg ge weest; in verband met den naam zal elk onbevooroordeelde dit toestemmen. Die Konijnenberg, thans eigendom van den landman Kos- tee, is niet alleen hooggelegenen draagt nog de sporen der sloot, maar hij lag ook bij een derden weg; deze, die laag en zacht is, heet de Derriesmoel, waarschijnlijk eene verbas tering van Derriesmoer. Het voetpad van Arnemuiden naar Kleverskerke loopt over die hofstede. De hoeve ligt dicht bij de groote hofstede Delflust en de watergang is vlak bij. Hij behoort eigenlijk bij de heerlijkheid Kleverskerke. Het is opmerkelijk, dat men zoo als ik zeide, hier meer hooge weiden vindt, die aan vroegere bergen doen denken. Al die bergjes omsloten de noordzijde van de reeks van schorren of lage landen, ten oosten van Middelburg. Thans ga ik over tot het terrein der zoogenaamde //Zuid watering". Ik blijf dit woord spellen met éene r evenals af watering, uitwatering en wetering. Van Citteks en Dres- selhuis hebben vermoeddat de waterschappen in Walcheren zich eens tot ringen hebben vereend, (evenals bij klassikale ringen) en dat men die vereenigingen waterringen zou heb ben genoemd. Dit gevoelen en deze spelling is overgenomen door den heer Beekman. Ik weet er geen grond voor en heb nooit van ringen hooren sprekenbovendien is het Zeeuwsche woord voor ringrink. De nu reeds afgehandelde bergen lagen in de Oost-West- en Noord wateringen; de laatste wordt de vijf ambachten ge naamd.

Archief | 1888 | | pagina 514