516 De berg ligt niet onaardig, met gras begroeid, geheel al leen op een weiland. De weg draait er om heenhetgeen op zichzelven reeds een bewijs is van oudheid en vermoeden doet, dat hij eens lag aan den hoek van een bewoonbare streek. De gronden bestonden uit klei, uit klei met zeeschelpjes en weinige kleine gebrokene beenderen zonder eenige verstee ning, uit zand met gele strepen er door heen en met zeer vele kleine amorphe stukjes gips, (dr. Seelheim) uit zand ver mengd met roestkleurigeijzerhoudende klei en op andere plek ken uit klei met veel zand. De grond is hier overal zanderig en ook vooral in dezen berg is veel meer zand dan in menigen anderen door mij be zochten berg. Verder is nooit iets gevonden. 59. HEERLIJKHEID OOST-SOUBÜRS. Gemeente Oost- en West-Souburg. De burg dezer heerlijkheid lag eens zie jhr. Paspookts Beschrijving van Souburg op eene plaats, die nog het burg stuk wordt genoemd en door een weg is omringd, die de Burgweg heet 1). Het terrein is daar hoog en het is een eigenaardig stuk landcirkelrond van gedaantekenmerkend gelegen bij den aanvang van bet dorp, eigenlijk aan een drie sprong, dicht bij den Vissodeweg. Ik twijfel niet of hier is een vliedberg geweest ouder dan de burg zelve; dat zou een bewijs zijn dat er menschen hebben gewoond van Walcherens oudste tijden af. Het spreekt intusschen van zelf, dat ik mij kan vergissen zoo dat het burgstuk nooit een berg is geweest. l) In de opgaaf der wegen van 1885 heet hij bergweg; dit zal wel eene fout zijn l

Archief | 1888 | | pagina 520