48 gemist wordt. Op perkamentdocli niet als de andere ge bonden. No, 17. (1467). Buitenop staat //Den Rekenboeck van die qrtiermeests van den jae lxvij." No. 19. (1469). Zoo wel bet boek der klerken als dat van de kwartiermeesters is voorhanden. Geen van beiden wordt in den inventaris vermeld. In het hoofd staat, dat ze loopt van 1 Januari 1468 tot 31 December 1469. Ze werd geslo ten 12 Januari 1469. Dat hiermede hofstijl bedoeld wordt, blijkt uit het hoofdstuk der kosten van huldiging van den graaf op 1 Augustus 1469, zooals uitdrukkelijk in de reke ning staat. Het slot eindigtIn oirconde van des soe hebbic meester Pieter vand Boede Burchm1' voirs dit gescrevë ende mit mij handteyk bier upgestelt int jair en dach voirscr. als blijct inden blafl'airt concorderen met des boucke," Eene handteekening komt evenwel onder de rekening niet voor. Zie de Bijdragenbij de rekening van 1450 vermeld. Bij vergelijking is mij geblekendat 's Gravezande het reke ningboek der kwartiermeesters gebruikt heeft. De kapittelsheuschhedenwijn en reizen hebben geene dagteekening bij de posten en het kapittel stadhuis bevat slechts bij uitzondering opgaaf van de behandelde zaken. Ook in de volgende rekeningen vindt men daarvan slechts bij uitzondering melding gemaakt. No. 20. (1470). Op papier. Buitenop staat lxx. Dat het jaar 1470 bedoeld wordt, blijkt uit het kapittel van: -//Oosten en giften ghedaen in die incöste van onsen ghenadighen heê Shtoghen van Burgoijen etc den viij dach in meije an° lxx." In den Inventaris wordt verkeerdelijk vermeld, dat de ontvangsten er niet in verantwoord worden. Heeft eenigzins door vocht geleden. No. 21. (1472). In dubbel. Werd gesloten 14 Januari 1472 (s. c.) en is de eerste die eene onderteekening draagt, No. 22. (1473). Buitenop staat anno Ixxiij om de quar- tiermeesters." In verscheidene rekeningen der kwartiermeesters

Archief | 1888 | | pagina 52