545 de plaats gegroeidmaar afgestoken en dus opgevoerd. Derrie ligt altoos onder de bergen. Hebben er eens op den berg boomen gestaan, dan vindt men worteltakjes zeer laag in den grond. Dat eigenlijke fijne veenlagen voor ascli zijn aange zien, is boven gezegd. Nooit is zooveel vermolmd hout gevonden, dat men denken kon aan planken. In verreweg de meeste bergjes heeft men van onderen geen spoor van palen gezien; in zeer enkele wel. Buiten Walche ren te Brijdorpe vond men vier eikenpalen aan de hoeken (Dkesselhuis) een paar M, in den grond geheid; op gelijke wijze heeft men in Walcheren in den Hazenberg palen ge vonden, en in den Luycksberg het overschot van een eiken- paal, 12 a 13 decimeter lang, eu in den berg van Poppe- kinderen vele kleine paaltjes; de laatste zijn misschien van een dammetje en wat de andere betreft, zelfs Dresselhtjis hield ze voor afsluiters en dat was ook het gevoelen van de afgraversdie ik heb geraadpleegdbij geene mogelijkheid waren zij te bewegen om aan te nemendat zij met bewo ning in verhand zouden hebben gestaan. Er is ook uit die zoo zeldzame palen niets te besluitenmij komt het voordat zij gediend hebben om iets aan te bevestigen, b.v. eene schuit. De grondvlakte der bergenwij herinneren dit nog eensbe staat niet uit keukenafval, maar uit klei. Steen en. Alweder is het de Luycksberg, waarin men een 4 decimeter langen en 2 decimeter breeden steen heeft gevondendie vol gens professor Reuvens fossiele planten zou bevatten en uit West-Vlaanderen afstammen. Reuvens meende dat hij vroeger tot een gebouw had behoord en later in een Cippus grenssteen lijksteen? was hervormd. Reeds Dresselhtjis betwijfelde dit laatste Ik veroorloof mij dezelfde opmerking, dat hij mij toeschijnt een gebrokenweggeworpen steen te zijnwaarin alleen oudheidkundigen iets anders kunnen ontdekken. Avel-

Archief | 1888 | | pagina 549