571 kenbare munten laten slaan, waarvan er in Kent een groot aantal, te Domburg geen enkele is gevonden. Ik vermoed, dat de kooplui vertrokken waren en Walcheren te weinig betee- kende, dan dat het in dien tijd van zeeschuimerij raadzaam zou geweest zijn hier in dit toch al niet vroolijke land te gaan wonen. De naam van Helium verdwijnt dan ook uit de oor konden. Intusschen bestaat de mogelijkheid dat de westkust bewoond is geblevenen dat daardoor de namen van Ellemeet Eikerzee,. Elleboog en van de hofstede //de Hel", bij de duinstreken van Schouwenzijn bewaard 1). De tijd der Sueven. Mets weet men aangaande Walcheren uit de volgende tijden. Slechts éene zaak is er, die in de annalen ter loops vermeld wordt, doch zij is voor deze landen van groot gewicht. Ik bedoel het verhaal dat de Siteven door den West-Komein- schen keizer Honorius, die geregeerd heeft van 395 tot 423, uit hun land zijn verdreven en in deze oorden zijn gaan wonen; men zegt na een vreeselijk bloedbad, doch vermits het niet vinden van eenig monumentdat aan zulk eene verwoesting herinneren zou, ons aan een moeilijken strijd doet twijfelen en bovendien hier zeker geen belangrijk volk zal hebben gewoond vraagt men zich af of dat bloedbad misschien wel zoo erg is geweest. Alles is hier duisternisWij weten intusschen dat de naam van Sueven een soort van collectieve naam was geworden, die in Duitschlaiid zelf is te niet gegaan en slechts is overgebleven in den naam der Sc/iwaben, wier land vroeger Suevia heette; en wij weten bovendien, dat de bewo ners van deze eilanden door den Biograaf van St. Eloy Sueven werden genoemd, en dat wel Erraticos of omdat zij De verwarring in de Angelsaksische numismatiek is voor een goed deel opgeheven door den nauwgezetten arbeid van mr. 1. Dirks, Les Anglo-Saxons et leurs pelits deniersdits Sceattas 1870. 2) v. d. Aa, in voce Zeelandblz. 103. Archief v Je. dl., 3de si. 4,0

Archief | 1888 | | pagina 575