573 lingen wegwierpen. Zij kwamen uit een land, waar men geene bergjes maakte en vonden in het langzaam maar zeker opgroeiende Walcheren vruchtbare weiden genoeg om in vrede met de bewoners der hoogere streken te leven. Verdreven volkenals zij warenverplicht om in een delta-land te wonen waar de malaria hen decimeerdezullen zij wel met weinig tevreden geweest zijn en misschien geen geld genoeg hebben bezeten om de veel arbeid vereiscliende bergen te maken. Ik meen dusdat onze vluchtbergen door de toen op of in de buurt van het Litus Saxonicum levende Saksers of Sueven niet zijn gebouwd. De tijd der Eriezen en der Bergen. Toen de Sueven hier woonden, en hun land door verbas tering van Suevenland veranderde in Zeeuweland, Zeeland, behoorde het, naar ik meen, tot de heerschappij van Neder- Saksen en zij zeiven werden ook wel Waterfriezen genoemd. In den loop van dat tijdvak valt de verhuizing der Angel- Saksers naar Engeland en de vestiging van de Heptarchiedat is van zeven of acht koninkrijkjes in het zuid-westen van Enge landin dat groote, duistere tijdverloop werd Zeeland gean nexeerd door Eriesland, waarvan het waarschijnlijk reeds in de 5e eeuw een deel begon uit te maken. Tiet bleef een ge deelte van Eriesland, dat zijne grenzen had uitgebreid tot de Wester - Scheldedaarna werd het Erankischtoen het leger van Radbout te Wij k-bij-Duurstedeen een ander leger der Eriezen bij Keulen was vernietigd. Wat in dien tijd hier is gebeurdis onbekendwij weten dat de vroegere Romeinsche namen verloren gingen en de tegenwoordige, van Walcheren b.v., in gebruik kwamen of van vroegeren tijd overbleven. De begraafplaatsen op het strand van Domburg bewijzen dat de menschen daar werden begraven en niet, voor zoover men dit heeft kunnen nagaan, in het hedendaagsclie Walche ren eene groote menigte muntendie men op dat strand beeft gevonden, bewijst, dat er toch ook bemiddelden onder

Archief | 1888 | | pagina 577