584 "Vroeger waren er zeven bergen, waarvan twee voor weinige jaren geapplaneerd en tot lustplaatsen zijn aangelegd; een is geheel opgeruimd. De bestaande, 4 tot 8 M. hoog, liggen noord-west, noord-oost, oost, zuid-oost en zuid van het dorp. Nisse. Een 7 M. hooge bergzuid-oost van dat dorp. Rilland. Twee bergjes, zuid en noord-west van het dorp, beide 3 M. hoog. Vroeger is er een ten zuid-oosten van Maire geslecht, Men hield ze voor schapenbergen. Schore en YlaJce. Een te Schore achter de kerk en een te Vlake; de hoogte was 4,5 M. Die van Vlakc werd wegens de grondstof voor zeer oud gehouden. Men scheen er eene afbeelding te gelijk van te hebben overgelegd. Waarde. Ten zuid-oosten is een 0,50 M. hooge verhevenheiddie men den Kasleelberg noemt. - Wemeldmge. Drie bergen waarvan twee bij de kerk ten noorden en ten zuiden van deze, de derde ligt zuid-oost van het dorp Zij zijn 14, 10 en 8 M. hoog, Daarenboven meent mendat de kerk op een afgegraven berg gesticht is. Wolf aartsdijk. Een berg, 9 M. ligt in de Torenweidein den Paaphoekten westen van het kerkhof bij het dorp Oostkerke. Schouwen. Burg AEen 7,60 M hooge berg, 2 K. M. van de Schelde verwijderd, west van het dorp. - Buivendijhe. Een 10 M. hooge berg ligt 50 a 60 Nederl roeden west van het gehucht Buivendijkeen eene 2 M. hooge terp (sicnoord-west van dien berg. Nog hebben bergen gelegen een zuid van het gehucht Klaaskinderenkerke en een oost van liet gehucht Brij- dorpe. In de laatste vond men aschhoutskool, schapen beenderen, vuurkeien en eenige blinde, koperen muntstukjes. Gelijk met den grond heeft men gevondenvier eiken palen ongeveer 2 M lang. Dit alles berust op overlevering. Eikerzee. Drie bergen een omstreeks 80 M. van de gemeente, en de beide andere 120 a 300 M. noord-noord-west van dien verwijderd. De hoogte was 9 a 10, 2 en 7 a8M.

Archief | 1888 | | pagina 588