585 Ellemeet. Twee bergen, een 7 a 8 M. hoog op 1000 M. noord-noord-west van de kom en de andere 1 a 5 M. hoog 300 a 400 M. noord-noord-oost van den eersten. Kerkwerve. Twee bergen, 8 a 10 M. hoog, oost van de gemeente, on geveer 1000 M. van deze en van elkander verwijderd. Bo vendien zijn twee bergen zuid van die gemeente geslecht; op een derzelve zou een burg hebben gestaan. Niev/uoerkerke. Eenige bergjes of heuveltjes, nagenoeg 1 tot 3 M. boog, alle ge deeltelijk geslecht en beschadigd. Noordwelle. In het begin dezer eeuw zijn twee bergen, ten noord-westen en ten zuid oosten van de gemeentegeslecht. In den eersten zijn vele beenderen men meent van schapen gevonden en eenige stukjes vet. Vijf of zes M. van de kruin is eene plaats naar het zuiden ontdekt, die met straaisteenen in eene afhellende richting bestraat was, ter grootte van 6 tot 8 M., benevens een aarden potje, van buiten en van binnen verglaasd en in goeden staat. In den tweeden berg zijn aan deszelfs voet gevonden eenige beenderen alsmede in het midden twee stukken van een hoefijzer. Tholen. Poortvliet. Een berg west en even buiten de gemeente 5 M. hoog Scherpenisse. Een berg ten zuiden van het gehucht JFestkerke, ongeveer een kwartier van de Ooster- Schelde verwijderd, 20 (sic!) M. hoog en toch voor een groot deel in de rondte afgegraven Er zal wel vergissing zijn met voeten. St. Phïlipsland. Een bergje van 4 M. west van het eiland, waarin men gevonden beeft puin en schapenbeen deren. Tholen. Twee bergen in den polder Schakerloo west zuid-west en west van Tholen, 1 en 2,50 M. hoog. Men vergelijke over dit eiland de verhandeling van den heer A. Hollestelle in het Archief van het Zeeuwsch genoot schap der wetenschappen, dl. IV 1879.

Archief | 1888 | | pagina 589