60 noodgods up die met" (markt) zie Iventaris no. 830 en over noodgodsbeeldenBijdragen van Janssen en Van Dale dl. I biz. 179 en dl. II biz. 104. Korte gortstraat. 1494. Papenstraatje. De stad betaalde eene jaarlijksche rente van 18 gr. (1495) voor een huis, staande op den hoek van dat straatje. In de rekening van het vorige jaar wordt vermeld, dat het huis stond op den Gorsstraatpoel. Het Papenstraatje komt reeds voor in de rekening van 1407/8. Zie vorige verzameling. Srhotland. Daarachter stond een toren, 1496. Zie Inven taris no. 561. Oliefant. In de rekening van 1496 wordt gesproken van achter den oliefant. Platei" Er wordt in de rekening van 1497 gesproken van een huis op den Damachter de plate' en ook op de plate Het schoonhouden der poorten en straten en liet wegvoeren van het //mijs" (mest) was in 1489 aldus aanbesteed: 1°. de Zuiddampoort en de Seispoort met hare vervolgen den Penniiikhoek, de Wijngaardstraat, 't Hoogeliof, rondom liet stadhuisde Kosterstraatde straat bij de cellebroers de Belk. 2°. de Gerstrate-" en de Langevielepoortmet hare ver volgen, in 't Augustijnstraatje (in 1492 "Scuvelstraetk") de Langeviele-poel met de Langeviele, de Geere, tot den water loop bij den molen. 3°. de Gorstrate"-poort met den put op de oude Beesten markt, met hare vervolgen, te weten: Bacht 's Gravenhove 's. Gravenstraat, Tiendehof tot den waterloop en de Gors straat tot de oude Beestenmarkt. 4°. de Noord-, de Koe- en de Noorddampoort, met hare vervolgen, te weten: den noordsteenputde- straat achter den Rentmeester, //Simon jugestraetk" (Sint Simon en Judas-

Archief | 1888 | | pagina 64