64 //It hebbë die goede ludë va de wet en die raedsludë om nutscap en profijt gbecocbt jeghens Jacoe Heijnbz. die Clerck zijn buus stade nefi'enste botstede va Scoenboke, om dat of te breken en te maken op die hofstede een vleescbuus en der stede balie." Koopsom 28. Nog werd gekocht die hofstede mitte stene die d op laghë" voor 25 en een huns toe beboorëde Keijn Willêz." voor 54. //Yan 5 dagen den toren van de halle te helpen breken." Den 3 Mei 1452 was bier gekomen Meester Gillis ons genad hëre maets (de metselaar van O. G. H.) n ome te ond- wisen der stede hoe zij oerduun (arduin) soude gecrigen toet vleijsbuse en der stede ballë." Het was geene vertimmering van bestaande gebouwenzoo als uit die posten tevens is op te merken, noch eene stich ting op de plaats, waar oude gestaan hadden, want in het vervolg vindt men gewag gemaakt van een oud en een nieuw stadhuisen van een oud en een nieuw vleeschhuis De bouw duurde verscheidene jaren, zoodat in de eerst volgende rekeningen tal van posten voorkomen, wegens aan koop van materialen en wegens verschillende werkzaamheden. In die van 14521453 en 1454 komt veel voor wegens net aanschaffen van arduin, als: Yalencienne steen, vensterrabat lijsten, beeldensteen, //scoten," dorpels, bogen, kolommen, trappen tafelmentonderzitten, fytzë." (1454). Er werd betaald voor 161} ffi ijzer, dat in den muur gelaten was en van 7 ijzersdie liggen zullen in den muurdaar die beel den op staan zullen." Beeldensnijders werkten aan balken, waaronder mos en werk werd gelegd (1455). Er werd steen gekocht om de //cruisfoute" (kruisgewelf) mede te maken in de schrijfkamer. (1455). Te Deventer werd hout gekocht om te bezigen toter nieu stedehuus en an die nieu scrijfcamerte Dordt schafte men 24000 schaliën aan voor 16 Q 6 gr. de 1000. Op de schrijfkamer werd eene weerhaan geplaatst. Er werden 20 roeden schaliedak gelegd opte nieu stedehuus

Archief | 1888 | | pagina 68