67 verbouwing of vergrooting van bet stadhuis, want er werd iemand naar Dordt gezondenom bout en schaliën te koopen //om der stadthuijs mede optetymeren" en in het volgende jaar waren hier //Meester Andries Kelderman met zijn zoon Anthonis van Brussel, om 't adviseeren 't werk van 't stadhuis op te maken (twerck van der stadthuijs uptemakene) ten tween reysen en voirt om tpatroon te makene van de selven wercke," waarvoor zij 2 15 2. ontvingen. Hoogst waarschijnlijk is dit plan toen niet uitgevoerdmaar aanhangig gebleven tot in 14)92, althans de rekeningen tusschen die jaren, die alle aanwezig zijn, vermelden geene buitengewone uitgaven voor het stadhuis. De aanzienlijke oorlogskosten, waarin Middelburg een belangrijk bedrag te betalen had, zullen daaraan denkelijk wel hebben medegewerkt. In 1192 en 1493 hadden de, waarschijnlijk reeds vroeger beraamde werkzaamheden plaatsweder onder toezicht van Meester Anthonis Kelderman //die alhier overgezien heeft 't werk en de steenen van het stadhuis" en die voor zijn arbeid en bemoeienis 25 fi kreeg (1492). Wat de werk zaamheden zelve aangaat, leest men dat Hugo Willemsz. en Pieter Michielsz. timmerliedenhadden aangenomen te makenal de vensteren en al de deuren van de groote nieuwe zaal in het stadhuis en zullen daartoe leveren al het houtwerk, dat daartoe gaan zal en alsnog zoo zullen dezelve den zolder boven de voornoemde zale leggen en het spreytsel daaronder leveren tot hunne kosten, dies zoo zullen de kwar tiermeesters leveren tot stads kosten al de delen en ribben, mitsgaders al de nagelsdie men daartoe behoeven zal voor 13. Zij hadden ook aangenomen: //de oude balken, die in dezelve zaal liggen, uittedoen en andere nieuwe, die de stad daartoe koopen zalweder daarin te brengenin dezelfde stede van de anderen" voor 4 5en nog n te leggen dien vloer van de raadkamer in de nieuwe stadthuijs en in het kantoor," voor £1:7. Toen deze werken be steed werden zoo hebben dese qthineesters wt geleit in gelde

Archief | 1888 | | pagina 71