68 tot prouffite vand ghenen die tselve werck minst aannemen wonden te doene, die hadden telcken reijse eenë postelaets gulden." Er werden elf van die guldens a 2 fi betaald. Naar Antwerpen werd iemand gezonden ompaveijs steenë" te koopendaar de zaal van het stadhuis mede ghepaewaeyt" (geplaveid, bevloerd) werd en die 18 gr. de 100 kostten. De raadkamer en het kantoor werden opgehoogd met //turf- ghemoel," dat voor 10 [3 was aangenomen. De weesmeesters verhuisden destijds /'boven op het stad huis." Het werk liep in 1492 blijkbaar niet ten einde, want de bedekking geschiedde slechts provisioneel. Er werden n. 1. 200 sparren gekocht //die op het stadhuis verbezigd zijn op die nieuwe zale" a 111 gulden de 100, honderd rechters, a 2 1 8 de 100, vijf //taelgen" a 13 13 6 gr., 21 bynden" roeden a 4 engelschen het bind //die verbezigd zijn aan het stroodak aan het stadhuis." In 1493 werden er dan ook lood en schaliën voor aangeschaft. De Baljuw en de Burgemeesters hadden in hetzelfde jaar aan Anthonis Kelderman voor 24de levering van het arduin voor eene pui aanbesteed. Omtrent andere werkzaamheden leest men in de rekening van gezegd jaar Betaald Mattheus den slotenmaker over 56 krammen boven aan den steege (steiger) van den stedehuize die gegoten zijn met lood in de steenen en alsnog aan den- zelven steeger twee lange ijzersdie aan de zijde van den steeger zijn en alsnog 10 ijzers, die men heet dolledaar men de steenen vast mede maaktdie rechtop staannog voor de leeuwen 4 ijzers, daar zij vast mede gemaakt zijn, vier oogen daartoe, nog aan denzelven steeger vier ijzers, om de vuur pannen in te zetten, 16 spiën om de steenen mede vast te zetten en te sluiten, drie ijzers en een haak om die heelde mede vast te zetten, die staat over de deur van het stadhuis." Klaas de glazenmaker had 725 voet fransch glas geleverd in het stadhuis //in de vensters staande voor in de zale, in

Archief | 1888 | | pagina 72