78 laken van 4 fi de el. De wakers met den hoornblazer, tien personenontvingen er elk 7 fi 6 gr. voor en de stads chirurgijn 16 fi. De timmerman, de metselaar, de schalie dekker, de landmeter, de straatmaker, de boogmaker, de spuibewaarderde buspoedermaker, de bewaarder en regeerder van der stede engienennog een kamerbodede 2 messagiers de 4 //creyerdersde 4 gezworenen in de wateringen, de stadsdijkgraaf op Arnemuiden en een criëerder aldaar kregen te zamen 46 el van genoemd rood en 46 el grauw laken a 4 fi de el. De stads pensionaris kreeg er 3 voor en de zot 10 fi De stedelijke ambtenaren en bedienden hadden de volgende jaarwedden: de schoolmeester 3, benevens 18 13 voor tab- berdlaken en 2 voor huishuur, de advokaat voor den raad van Holland 4de gezworen in de Oostwatering 2de messagiers 3de bewaarder van der stede engienen 8 de slotenmaker 3de spuibewaarder 2de stadsklerken 5de boogmaker 2 10, de koster van Westmonster voor 's avonds te 9 uren de klok te luiden 10 fi de buspoeder maker 3de procureur van de weezen 16 fi, de stads chirurgijn 5de weesmeesters elk 20 fihun klerk 2 hun bode 20 fide vier kwartiermeesters ieder 3de stads pensionaris 15, een kamerbode 4, de procureur voor den raad van Holland 2de landmeter 8 ter cause van de waterpenningen.,1 ARCHIEVEN In 1476 werd er iemand naar Mechelen gezonden, om in de kofiers en tonnen van de griffie van het parlement de zakken met processtukken van de stad te zoeken. In 1478 werd voor 3 fi gekocht //een ruijgvel van een zeijlhonde dair tnyeuwe regysterbouck van crime mede ge bonden was." Hier vindt men dus de oorsprong der benaming ruigregister voor de registers der crimineele sententiën van de stad Mid-

Archief | 1888 | | pagina 82