89 balk, //daar een stnk afgesneden is." Het schilderen en ver gulden van den wijzer //met al zijn toebekooren" werd aan genomen voor £4:5. Het oude uurwerk werd door vorengemelden Camp Davidsz. hersteld en aan den gang gebracht ome voirt te stellene d dat de stede believë zal." (1492). Zooals hier voren vermeld wordt, werd het op de Noorddampoort geplaatst. In 1493 kreeg Pieter de schilder 5 jjomdat hij in het vorige jaar zekere vaantjes geschilderd had, om te stellen op het uurwerk //buyte den thoren te Westminstë," In 1498 werden aan het voorslag twee noten vermaakt //De riddën van Jhlm (ridders van Jerusalem) die onsen heë God opte palmsonnedach te "Westmonster voirden," kregen in 1472 een poortkan rooden en een poortkan rijnwijn. In het dubbel der rekening worden zij genoemd de heeren die den ezel trocken opt palmenzond." Er blijkt tevens dat een poortkan twee stoopen hield. In 1480 wordt er gesproken van de ridders van het heilige graf //die op palmzondag den ezel togen." Toen zij in 1490 hun maaltijd hielden in het Minderbroedersklooster, kregen zij 34 stoop rijnwijn van 9 gr. de stoop en 12 stoop //paellets" van 7 gr. de stoop. Yolgens de rekening van 1478 kregen de gemeene gezellen van Westmonster 14 gr. voor 's avonds onzer vrouwen lof te zingen en dit //in hun koningsfeest," naar onder costume staat er bijhoewel deze postvoor zoo ver mij bekend niet in vroegere rekeningen voorkomt. De deken met zijne kanonieken van het nieuwe kapittel kregen in 1480 wijn //toen zij allen ingeleid werden." Zie Inventaris no 508. Onder de wijnsoorten zag ik voor het eerst //pilgets."' In de rekening van 1469 wordt gesproken van de //arme-

Archief | 1888 | | pagina 93