op Sint Alexisdag (1477). [n 1478 kregen zij die op de zelfde dag'en als de Minderbroeders en de Augustijnen. In 1477 werd van hen eene duhbele mat gekocht om in het stadhuis te gebruiken. BACHTEN 'S GRA VENHOYE. In 1474 werd er 6 10 betaald voor 16 r. 3 vt. scha liedak liggende bachten 's Gravenhove op het zusterhuis. In 1484 kregen de zusters bachten 's Gravenhove 8 3 4 voor 20 r. 5 vt. schaliedak op het nieuwe huis. In de rekening van 1475 worden zij grauwe zusters genoemd. Zij kregen toen wijn. In de rekening van 1461 komt deze post voor //Jan die roedrager inden cloost staende aldnaest ts gheerstrate porte daer Joes Puck in woenen sal, die de port scoene maken sal." Hij kreeg 5 fi als //heuschheidzoodat de betaling in het betrekkelijke kapittel verantwoord wordt. Hiermede wordt misschien bedoeld het klooster, waarvan ook melding gemaakt wordt in Zelandia ïllmtrata I 317. Over de afleiding van den naam sint geerstraat heb ik be reids mijne meening gezegd. Zie Archief dl. Yst. II blz. 320. In de rekening van 1477 leest men: //Betaelt broeder Evebaeudt vande Roede Oluijse, bij overdrachte van Wille Claysz. ende zijne zonë van sinte Aechtenkke over xiij hevene tot xvij gr. elke hevenevan dat zij die waterganc gesneden hebben in de vijf ambochtë." In het contract tusschen de kerkmeesters van de West- monsterkerk en het kapittel Inventaris no. 519) vindt men ook melding gemaakt van het klooster //van der Rooder Cluijsëdat twee winkels aan het westmonsterkerkhof be zat en daarvoor cijnspliclitig aan de kerk was. In Zelandia IllustrataI, 317, vindt men, op grond van gezegd contract, eveneens melding van bedoeld klooster. De

Archief | 1888 | | pagina 99