5 2. Item clat geen medecyn in dese stadt practiserende eenige medecynen sal coopenmaecken exhiberenofte vercoopen aen den krancken ofte eenige andere persoonen om te ex- hiberendan alleenlyck door de apothekersop de poene van zes carolus guldenselcke reyse. 3. //Ende sullen de voorseide medecyns eenen ygelycken, haeren raetvragendevrij laaten gaen met hunne receptendaert //hun belieft, ende sullen met de Apothekers geensins Mono- //polien maecken noch van deselve tabbaert-laecken jaerlicxs, ofte andere emolumenten afneemenomdat sy haer Recepten en calanten toegeschickt hebbenop de poene van vyf en twintig guldens telken reysedes contrarie doendete verbeu- rensoo by de voorschreevene medecyns als Apothecarissen. 4. Endeopdat de Recepten van de medecyns alhier prac- tisérende niet en souden misbruyckt wordenvoor andere of gelycke sieckte namaals vallendewaeruit veel inconve- //nienten moogen coomen door verandering van 's menschen //nature, waardoor de menschen qwalyck vaaren souden, tot achterdeel van de name en fame van de voorschreven medecyns soo sullen de medecyns practiserende alhier, en de Apothecker, die de recepten maecktsal gehouden zyn onder of boven haer recepten te stellen den datum van dienen desnoots synde dat de voorschreven Recepten sullen geconfronteert en gecollationeert worden met het bouclc van den Apotheker op de boete van tien schellingen telken reyse. 5. Nog sullen de gegageerde medecyns den armen van den gast- //liuyse ende godtshuyse bystaan en over sware sieckten verbon- //den syn eonsultatien te houden alle reysen als sy daertoe //geroepen worden, opdat den armen luyden geholpen worden.

Archief | 1888 | | pagina 9