131 mogen werdengecomen van tcasteel genaempt tzastelet ën ham" De stads-constabeldie hen verzorgdekreeg eene buitengewone belooning //alsoe hij groote stanek en vuijllicheijt afgecreech mits dat de gevange francoijsen besmet wijerd van het roo welesoen.11 Er stierven er hier 26die op het kerkhof van de Abdij begraven werden, 1557, Den ld Januari 1559 werd op verzoek van den koning eene solemneele uitvaart gebonden in de Westmonsterkerk over den dood van keizer Kakel Y. De zangmeester van Westmonster, die van de Sint Pieterskerk, acht zangers van het hof van Yeere kregen 7 4<. Er werd voor £5:1 was ge leverd. Aarnotjt de schilder kreeg voor honderd wapens te schilderen 3. Door vier bakkers werden duizend brooden geleverd van een gr. het stuk, die om Gods loille uitgedeeld werden. Er werden gemaakt 2d aerme luijden tabbaerden die treulden met de clederen gemaict voor de hoogen outaer midt een roodt cruse dairop,11 voor 1 11 10. De klokluiders van Westmonster, Sfc. Pieter en in de Abdij kregen voor 16 (lagen al de klokken te luidenieder 1 10. De kosteres kreeg voor moeite en decken1" 8 //de bode van de kerk voor drie nachten in de kerk te waken 3 fi. Jonge Jan van dek IIooge leverde het laken voor de armen kleeren en ver huurde dathetwelk gebezigd werd om het koor mede te behangenvoor £11: 1: 12. De kruisen werden gemaakt van rood zijden laken, dat 2: 17: 10 kostte. Aan de kinderen waren 6-1 doijtkins" gegeven om daarmede te voor welke duitjes 16 gr. in rekening kwamen. Er drie groote wapens en kleine van den Keizer geschilderd, 3 4«. De stadsboden hadden al de gilden aangezegd hunne altaren //te doen mit zwart laken en elexs mit een vit cruse11. Er waren elf dozijn groote en kleine houten schotels releverd om de waskaarsen in te zetten, 1558. De timmerlieden kregen 6 10 voor liet maken van di- tooneelen en stalaigen tot cjraet vande triumpke vand dair diversche tooninghe en monstrancien op gedaen zijn.11

Archief | 1893 | | pagina 135