134 Passqdierezangmeester van. Westmonster, IS G 6 gr. voor eene solemneele mis met eene mis van requiem. Er werden S groote en S kleine blazoenen gemaakt //over de vuijtvaert van onss Co liuijsvr. des Conyncx van Yranckrijcx d1'." en //van Onss G. Co. Zoene Oh.ae.rle prince van Spaengien." Aarnout Jansz. de schilder kreeg 43 voor het maken van al de wapens. Yoor 6 ellen //taffetamet het koord van SO stuivers de el en voor 3el trijp, van S 6 4 gr. werd SS .6 4 gr. betaald. De vier kosteressen van Westmonster kregen voor het gebruik van 14 kussens en een kleed voor het altaar 3 G Colijn de schrijnwerker voor een nieuw pulpitu metter stoffe," 5 G- Yoor was werd 4: 8: 9 betaald, //Mess Lyon bascontre tot S* Pieters over twee daegen zijngens" 8 GPieter Corne- lisz. Zoeteman voor 110 el laken in het koor en voor het hoogaltaar te hangen, op beide dagen 18 G 4 gr., den //bodel" met zijne metgezellen, voor S3 //poosen" te luiden, 34 G 4 gr. den zangmeester van Westmonster met zijn //jongeren" 8 G Heer Joos Kegel 4 flden bascontre 4 GMaarten de speelman 4 G, de vier //bidtstriggë" 3 G 4 gr. ov dat zijluijd twee daegen de gemeëte en de schutters des steede gebede hebbe ter voirs twee vuijtvaerdëden zangmeester 6 G 8 gr. //over schrijvë en extedeerë vand misse va requië" 1568. Wagenaar, a. w. YIbladz. 317. In het kapittel extraordinaire en onvoorziene kosten" der rekening van 1568 is eene afdeéling Yoerde capiteijn en sol- daderie," waarin het volgende voorkomt. Kosten van een maal tijd den SS Mei 1569 gegeven aan //Grave Jeorymus Ledron capiteijn Gasael met zijn bevelsluijden put de Bisscop en de B1. Magnus," ten bedrage van S9 1 3. Adriaan van Campen kreeg IS 6:8 //overdat hij andhalf jaer de knechten te helpen fourierë ende te verleggen." Be vaandrager van graaf Lode,on kreeg S voor zijn //olye en zouyt." Graaf Lodron logeerde ten huize van jonkvr. Anna Smits (of Smidt) huisvrouw van jonkhr. Tsommo Kollema, eertijds baljuw van de stad, die 6 per maand ontving, omdat zij

Archief | 1893 | | pagina 138