142 Nieuwerkerke bij Arnerauiden voor, dan kan de schilderij niet later dan 1593 vervaardigd zijn, in welk jaar die toren ge sloopt werd. Zie mijne Geschiedenis en plaatsbeschrijving van Arnemuidenbladz. 17 en 55. Bladz. 72 (5). De Sint Pieters of Oude kerk kan in eerst- gemelden post niet bedoeld worden, daar deze eerst in 1834 werd afgebroken. Mogelijk wel dat gedeelte der Nieuwe kerk vroeger ook oude genoemd dat aan de zijde van den Wal was uitgebouwd. Zie Zelandia ilhistrata Xbladz. 269. Bladz. 89 (6). Was deze misschien dezelfde als Zegeu Pit later predikant te Eeimerswale en te Sluis. Zie Bij dragen van Janssen en van Dale, III, bladz. 192. Bladz. 93. Gilde van de plnijme. Onder de nagelaten pa pieren van wijlen mr. S. de Wind, werd door mij gevonden eene //Eekenynge ende bewijs van heer Adrïaen Beiickgracht dewelcke hij doet den deecken ende beleeders van ons liever vrouwen guide op de halle tot Westmon genaempt tbroederscip vand pluijme,''1 van kerstmis 1563 tot kerstmis 1564. De ontvangsten bestaan in cijnsenlandpachtenlosrentenoffer handen en doodschulden. Het kapittel jaarpenningen van de gildebroeders vermeldt er 32, waaronder: de rentmeester be westen Schelde, de baljuw, de secretarissen en pensionarissen. Achter sommigen staat 6 gr., doch op den kant is vermeld Geroyeert als inde voorgaen rekenyn." Er komt eene uitgaaf in voor van 6 aan den kapellaan van het altaar, voor de dagelijksche mis te celebreeren op O. L. V. altaar in de kapel gefundeerd door jonkvr. Anna van deii Lisse. De totale ontvangst bedraagt 22 19 1 12 en de uitgaaf 21 19 7 18. Zie over dit gilde ook de beide voorgaande stukken.

Archief | 1893 | | pagina 146