226 nueren dat hy hem voirzye ende afstandt doe van selve Groote Scole binnen dit ende Wee maenden naestcomende." Uit den scherpen toon dezer resolutie laat zich vermoeden, dat men mr. Jason reeds toen niet meer vertrouwde in zake der religie 1). Evenwel duldde men hem nog een paar jaar en blijft hij dienen voor het verminderde traktement tot Jansmisse 1569 2). On- dertusschen had de regeering in hare zitting van ld Mei 1569 besloten dat Eloris Corsz Willem Pietersz., mr Jacob Zagarus ende Adriaen van Oampen werden geauthoriseert dat zyl. zullen com en in communicatie met mr Heyndric Stut- sius van Hubberghe te Leuven ende met denselven te over- comen ende contracteren opdat hy in de plaetse van mr. Jason mach bedienene de scolasterie van de Groote Scole binnen dese stadt Middelburg ende dat op die gavge die de stadt betalen ende hem geven sal ter somme van 200 guldens ofte daerom- trent meer ofte min." Mr. Stutsius was toen hier en de onderhandeling met hem geschiedde ter presentie van d'eer- waerdige bisschop van Middelburg. Stutsius nam tijd van be raad en keerde naar Leuven terug. Toen er geen antwoord kwam besloot de regeering 28 Juni 15693) dat Willem Pieters in Rosenburg scepen ende mr Jacop Sagarus werden gecommitteert te reysen tot Bruyssele voor allerlei andere zaken en //Als noch om van statswege te ontbieden te Bruyssele mr. H. van Hubberghe ende van den- zelven vernemen ende verstaen ofte hy soude begerendie van Middelburg te dienen als recteur ende scolaster van de Groote Scole aldaer onder alzulcke conditiëngaigen ende profyten emolumenten ende lasten daerop hy zich tyd van beraedt ge nomen ende geliadt heeft Ende indien de voirsz. mr. Hendric 't selve accepteert dat hy come soe haest hem mogelic werdt ende by gebreke de voirsz. mr. H. nyet en soude begeeren de 1) 's Gravezande Tweede Eeuwgetijde. 2) Stadsrekening 1569157°- 3) Register ten Rade.

Archief | 1893 | | pagina 230