MS met zyne schoolkinderen te comen helpen zvnghen en tot alle processien te comen ghelyck ander scoolmrs van ouden her- comen ghedaen hebben. Bijlage I. Oud Archief Groot Reg. Civyl bl. 12. Contract gemaeekt tussclien Burghmrs Schepenen ende Raedt deser stadt Middelb. in Zeelandt ende mr. Heyndrice van Htjbergen Rectoor van de schole derselver stadt. Den thienden Juny anno XYC neghenenzestich is mr. Heyn- drick van Hubergen achtervolgende zeker voorwaerden en accorden hem tot Middelb. ter presentie van d Eerwaerdige bis schop van Middelburcli hem voorgehouden by de gedeputeerde vande selve stadt gecompareert binnen bruyssele byde gedepu teerde van Middelb voors. Te weten Willem Pieterssen in Rosenburch Schepen ende Jacob Sagerus Pensionaris der selver stede Ende heeft geavueert liet gouvernement van der Groote Schole binnen Middelb. voors. te houden ende wel te bedienen onder de naervolgende conditiën te. wetene dat den voorsc. Heyndrick van Hubergen van der stadt ghenieten zal twee- hondert Rynsguldens tsjrs die hem betaelt zullen wordden van halven jaere te lialven jaere oft te drie maenden te drie maen- den tot optie van voirsz. Heyndrick naer Rate van verloope der zeiver ende den tyde. Voorts zal hy hebben voor the h ulp van zyn goeden ende huysgesin van Loeven te transfereren liinnen Middelburcli lion- dert Rinsgulden eens die hem betaelt zullen wordden als hy tot Middelb. met zyne familie gearriveert zal wesen. Item zal de voorsz. schoolmr. ghenieten t huys met zynnen gevolge daer de voorgaende schoolmr in gewoont heeft twelck hem de stadt gunt en belooft in belioorende Reparatie te houden zonder des voorsc. schoolmrs cost. Item noch zal hy genieten vridom van acsysse van alle zyn

Archief | 1893 | | pagina 250