260 ontwikkeling er van in de laatste helft der '15® eeuw, ons aangewezen. De naam van het Sloe komt evenwelopmerkelijk genoeg nergens bij de schrijvers voor, evenmin op eenige kaart, dan ongeveer en na het midden der 17e eeuw. Althans bij Reijgers- berg Boxhorn en anderen zochten wij dien te vergeefs. Ongetwijfeld in het belang van liet vaarwater te Arnemuiden als in verband met de vaart door de nieuwe Middelburgsche haven van 1535die aireede dreigde zoowel binnen als buiten de stad aan te slibbenwas hetdat de regeering van laatst genoemde stad, iu het jaar 1557 last had gegeven den toestand door deskundigen te doen opnemenblijkens het volgende stuk in het stedelijk archief aldaar voorhanden //Dat naervolghende es de diepte van de nijeuwe haven, streekende beoisten Arnemuijde, mitsgaders de diepte van Joncker Fransgat, ondersoeht bij Arent Jansz. Boom, Ja cob Hendricxz van GritijpsELEitcKAdiiiaan Hendricxz Bos- selaere Jonghe Jan van Hoogiïe ende Andries Jacobsz. den Ilïlen September anno I/VII." //In den eersten so hebben de voors. personen begonnen te die pen 't einde de nieuwe havenstrekkende naar d1 oude haven naar d1 Arne en beoisten Arnemuiden tot Jonker Fransgadt, passe rende in 't voorschreve gadt naar Blankertshoekals hiernaar volgteerst tegen de keeten staende op "t einde van de nieuwe havenin "t midden van het kanaal VI vadem stijfwelk kanaal hem onthoudt en is van diepte als voren tot bijnaer de mond van der oude haven, maar begint van daar tot tegen de mond of uitgang van der dokkedaar de schepen langs 't meiland 2) liggende zijn, te ondiepen op V, IIII, III en II vadem. Ende ascenderende van daar naar 't dorp van Arnemuiden begint 't voors. kanaal wederom te diepen, zulks dat men 't zelve be- de Stoppelaar. Oud Archief van Middelburg n°. 2202. 2) Meiland mailand. Opgewassen grond, schor dat zijn wasdom heeft. Rijp schor.

Archief | 1893 | | pagina 264