261 vindt tegen den tol diep te wezen VIII vadem. De welke diepte tegen voors. dorp haar onthoudt van VIII tot IX en X vadem, strekkende voorbij "t Veersche hoofd, tegen 't welke hoofd diep is IX en X vadem. En van daar strekkende zuidoostop, tusschen St. Joosland over de zuidzijde en de zuidplaat over de noordzijde tot 't Jonker Eransgadt toe is bevonden 't voors. kanaal te ondiepen op ÏIII vademen en min. Maar komende in 't beginsel van de voors. plate en St. Joosland te weten in 't afscheiden van 't Jonker Fransgat en 't inkomen van de diepte naar Arnemuiden werd bevonden voors. kanaal zeer nauwe en enge te wesente weten weinig bet. dan 25 roeden wijd, maar wederom in de voors. nauwte te diepen tot VI, VU en Vilt vadem. Descenderende voorts recht oost op het in "t midden van den kanale van en tegen 't Jonker Fransgadt werd doorgaans bevonden diep te blijven als voTen VIII vadem. Maar descenderende Zuidwestwaarts in "t Jonker Fransgadt werd bevonden dat 1 kanaal van 't zelve gat zeer naauwe is, maar over beide zijden zeer wijd en vlakke ondiepte van II vadem en min en begint zuidwestwaarts op- streckende te ondiepen tot tegen en zeer weinig voorbij 't huis van de stelle (op St. Joosland) op V vadem. Ondie- pende voorts van daar zuidwestwaarts op, tusschen St. Joosland en de grootste plaat, zuidoost van St. Joosland tot op III en II vadem en min. Maar bevindende bij en voorbij deze on- diepingdat Jonker Fransgadt zijn koers nemende is, beoosten de voorschreven grootste plaat en van daer streckende is tot de diepte van Borseles hocck, die haren uitval neemt naar Rainmekens ende daer de plaat bewesten Borsele en de Ilonte en is voor nu aldaar niet gedieptdaaromme tot memorie. Komende voorts op den hoek van de plaat geannexeert aan St. Joosland en liggende recht tegen over 't kasteel van Blan- kertshoekdiepende van den voors. hoek recht naar de oist- bermliggende tegen en aan 't kasteelhebben bevonden wel hondert roeden lengte en het IIIIIIIIIIV tot zes vamen: daarnaar omtrent XXV roeden lencte omtrent 1 lL

Archief | 1893 | | pagina 265