272 maent cles nachts geweest is wordt bij gemeen advies van Wet en Rand van Middelburg geordonneerd dat bij liet lier- timmeren de huizen met daken van pannentichels of schaliën zullen moeten gedekt worden. Om dit te bevorderen werden zelfs van stadswege daartoe zekere premiën uitgeloofd. 1) In de onmiddellijke nabijheid van deze door ons vermelde standplaats der kerk zijnaan de andere zijde van den binnendijk op eene weide door een onzer, meerdere fondamenten van hui zen of gebouwen opgegraven. .Deze weidetot de hofstede Welsinge genaamd behoorendevormt met die hofstede een tamelijk verhoogd doch zeer ongelijk terreinwaarop niet ondui delijk de loop van wegen of straten van een voormalig gehucht of buurt te herkennen is overeenkomende met de afteekening daarvan op de meermalen genoemde kaart van Walcheren door Roman en Visscheu. Dat hoog er gedeelte van W elsinge nu met dorp en kerk zou volgens onze meening voor de algeheele bedijking door Jan van Beaumont of wien dan ookvroeger met wallen of kaden omringd geweest zijn. Van deze omwalling of bekading is echter weinig spoor meer te ontdekken. De Wel sing ep older. In 1526 is door het genoemde dorp een n waèrdijck'1 of inlaagdijk gelegd en wel zoodanig, dat de kerk, die nu in de inlaag kwam te liggendoor dezen dijk van liet dorp werd gescheiden. Deze inlaagdijk is alsnog de binnendijk van den zoogezegden Welsingepolderwelke laatste evenwel nooit als polder is bedijkt geworden en waarvoor dan ook nergens eenig octrooi te vinden is. Het maken van die inlaag is noo- dig geoordeeld op //de clackte voor burgchm8 en schepenen ge daan, den 12 Mei 1526 bij de lantlieden dattet noot was tot verzekerheits des eijlants van Walcheren, geleijt eenen zorcli- lj De Stoppelaar Oud archief van MiddelburgnH. 24-20.

Archief | 1893 | | pagina 276