282 Middelburg had reeds in 1451 getracht de heerlijkheid van Arnemuiden te koopen waartoe de baljuw den 28 Mei naar Bergen in Henegouwen werd afgevaardigdom met Anceau van Trasegnies te spreken //van zijn ambachtdat hij liggende heeft te Mudedat de stad koopen wilde." He afkomst en grootte van bovengenoemd schor leert ons eene //copie van de voorwaarden der verkooping van ambachten enz. anno 1603" in T archief van Middelburg voorhanden, waar men leest: Ambachten in WalcherenArnemuidengecommen van Caeule de Trasigni bij der breedte 133 gemeten 54 roen, wesende 't schor genaeinpt den Stinckaertgelegen tusschen de oude en de nieuwe havene van Middelburg" enz. In 1679 werd dit Ambacht door Middelburg weder verkocht op dezelfde grootte voor de som van 181 aan dhr. Marcus de laPalma. Terzelfder tijd had ook mevr. de weduwe Blesdijk, de heerlijk heid van het Nieuwland of van den Middelburgschen polder gekocht. Tusschen deze beide nieuwe bezitters ontstond een geschil over het ambacht van Arnemuidenalzoo de kooper daarvan sustineerde, dat de voorschreven polder niet alleen om vatte en besloot het Arnemuider ambachtmaar zelfs dat de geheele polder daar een aanwas van zou wezen en bij gevolg zijn Eds. jurisdictie. He regeering van Middelburg deed al het mogelijke om dit verschilook in haar belangin dei- minne te vereffenen. l) Tot opheldering van enkele door ons te vermelden zaken kunnen de volgende min of meer bekende feiten als herin neringen hier niet overbodig geacht worden. Hen 23 September 1438 vergunt Gilles van Arnemuiden een Regulierenkloo ster binnen de parochie en heerlijkheid van Arnemuiden te stichtenwaartoe hij de cure der kerk afstaatterwijl Pilips van Bourgondië den 14 October 1438 daarin consenteert en liet klooster in zijne bescherming neemt. //In 1438" lezen wij bij Reijgersberg //wordt het Regulierenklooster op Oud-Arne- Zie Register ten rade van 31 Aug. 1682 en vroeger.

Archief | 1893 | | pagina 286