301 Vervolgens kwam er nog eene inundatie voor op 5 November 1530 toen de dijk tusscken de oude haven van Middelburg en Arnemuiden doorbrak //waeraf "t landeer 't beversclit was wel drie weken bezouten was.11 Blijkens de stadsrekeningen van Middelburg had de molen op den dijk te Arnemuiden tijdens die inundatie vier weken stilgestaan. In Nieuwerkerke als in Kleverskerke en den omtrek werden oudtijds verscheidene vliedbergen gevonden-1) alsmede eene plaats of hofstede, thans nog bekend onder den naam van Asenberg. 3) Het zou te gewaagd zijn om uit de aanwezig heid van de plaats Asenberg bij Kleverskerke en uit de bloote vermelding bij Reijgeusberg dat de Henen en Noormannen met groote macht in Zeeland kwamenbijzonder in 't land van Walcheren op oud Arnemuiden 3) om daaruit meenen wij tot de lïooge oudheid van dezen omtrek te besluitenof aan te ne men dat aldaar of elders op Walcherentijdens de overheersching der Noormannenaan de Asen goddelijke eer bewezen werd. Voorts wordt nog vermeld in den overlooper van 1567 van Nieuwerkerkebehalve de hofstede n 't Huvelshuushet Graeijertskint A waarschijnlijk hetzelfde wat men tegenwoor dig noemt het Kraaijenhol. He Heerlijkheid Kleverskerke. He heerlijkheid Kleverskerke in een brief van 1251 Clawerts- kerke later ook wel Claauwerds- of Cleeuwertskerke genoemd had tot wapen een arendsklauw op een veld van keel. He be naming Oleofaskerkeenkele malen voorkomendezou afgeleid zijn volgens sommigen van Cleophas, een der Emmaüsgangers, aan wien de kerk gewijd was volgens den lieer Buoekema en 1) J. C. de Man, De vluchtbergm in Walcherenblz. 505 507, 509. 2) De Asen of Aazen stamden volgens de Scandinavische fabelleer van Odin den jongere af en vormden een nieuw godengeslacht, dat behalve Odin uit 13 goden en 18 godinnen bestond. 3) BOXHORN, Chronijck van ZeelandII, blz. 3.

Archief | 1893 | | pagina 307