305 armen van Kleverskerke. Deze ambachtsheer bestemde den 30 Januari 1779 het huis Dantzig aldaar tot een predikantswo ning. 1) Ten voordeele van de armen zal de predikant een jaarlijksche huur betalen van 11'. Deze gelden, niet alleen aan de armen maar ook aan de parochie of kerk toekomende werden uaar het schijnt een tijd lang door den kerkeraad beheerdtot de ambachtsheer Tobias Nebbens van gecommitteerde raden van Zeeland eene voor hem //favorabele" resolutie heeft //geobtineerddato 10 Au gustus 1786, behelzende, dat voortaan als van oudsde kerk en armen geadministreerd zouden worden door één ontvanger door den ambachtsheer aan te stellen en door den kerkeraad te admitteeren en erkennendat de ontvangeronder verant woordelijkheid van den ambachtsheer de effecten tot het ge- meene fonds behoorende onder zich moest behouden, daaruit betalen en uitkeeren ten behoeve der gealimenteerde personen wanneer de collecten voor de armen ontoereikend warenals mede bij beroep van predikantende kosten van beroeplos making en overkomst. De kerk werd den 7 December 1670 ingewijd door ds. Eavaldus B-ei.tnvaen, predikant te Veere. //Met debusse heeft Cornelis Pieters Omaers tot Cleverskk. in de plaetse van armmeester ontvangenalso men daer doen den eersten kerc- kendienst was doende, £3:5: 111/2 Deze werd reeds afgebroken in 1861 en door Marinus de Vos te Cortgene aangenomen een nieuwe kerk met een klok- ketorentje te bouwen voor de som van 7399. Zij werd inge wijd het volgende jaar 1862 door den predikant der gemeente ds. J. J. H. Doorenbos. In deze kerk werden weder overge bracht en voor het ambachtsheeren-bocht geplaatst de wapen schilden van vroegere heeren van Kleverskerke, als ter weers zijde dat van den baronet Joh an Pieter van den Brande en Zie over het huis Dantzig F. Nagtgi.as NavorscherXblz. 338 en XIblz. 264en Zelandia IllustrataIblz. 737.

Archief | 1893 | | pagina 311