306 diens tweede eclitgenoote Mama de Geer en in liet midden dat van Bastiaan Nebbe ns en zijne vrouw Paardekooper. Dat in vroeger tijd de wegen des winters in Kleverskerke door het vele water slecht waren l) daarvoor is menig hewijs te vinden in de kerkelijke akten van Kleverskerke. Ja zelfs nog in 't begin dezer eeuw verklaarde de kerkeraad in ee-ne zitting van 18 April 1803 dat het dorp in den winter zoozeer door het water omringd was, dat de plaats van Veere, Middelburg en ook vooral van Arnemuiden ongenaakbaar werd. In Januari 1806 wordt het houden van het avondmaal onbepaald uitge steld en geeft men den beroepen leeraar P. Hoeman in over weging zijne bevestiging niet in April te doen plaats hebben, daar de weg liet transport moeilijk zal maken en dit dus uit te stellen tot Juni daaraanvolgende. Is het wonder dat in vacatures van 1721 tot 1731 meer dan f 1200 voor den armen ontvangen wasvan absente predicatiën dat is van iedere onvervulde predikbeurt £1:1. Ook de heerlijkheid Kleverskerke werd meermalen aan haren oostelijken- of oostzeedijk bedreigd. Den 8 Januari 1441 kwam de heer van Veere op het stadhuis te Middelburg spreken over den toestand van dien dijk tusschen Veere en Arnemuiden //want hij te veel steden (plaatsen) gebroken was."1 Eenige jaren later moet deze dijk veel bezorgdheid verwekt hebben en door groote grondbraken zeer schielijk afgenomen zijn, waar omtrent Keijgersberg het volgende aanteekende //want daer geen voorlandt aen den dijck en bleef, soo dat er bij menschens ghedenckens schippers gheweest zijndie met een touwe ofte lijne lancx den dijc.k gaende haer schepen van Aremuien totter Vere toe ghetogen ende ghebracht hebben/'' 2) Wijders zegt Keijgersberg //Ende over 't seventigh jaren brackt so seer tusschen den Oostdijck ende ter Vere inne dat men daer een J) Dr. J. C. de Man Vluchtbergen in Walcherenblz. 464. 2) Boxhorn IIblz. 304,

Archief | 1893 | | pagina 312