312 dijk kwam voor het kasteelshoofd van Welsingedat door het stranden en zinken aldaar van een Biscayer zeer versterkt was. Dit schiprijk met koopmansgoederen geladenwerd onder de zorg van Arend Boom voor rekening van de Brug- sche eigenaars gelost. Vervolgens had men het Driekante en het hoofd genaamd Pernellemanshoek. Daar waar de visch- korven (een soort zeewering?) het eerst beginnen en bij het eerste baken aan de oostzijde van het kasteel Zeeburg was het hoofd Blankaartshoek. Onze schrijver was als commissaris be last met het toezicht op het sitneeren (stellen, plaatsen) van het kasteel Zeeburg, dat op Blankaartshoek gefondeerd was in 1547 naar het concept van Messire Donati, architect van zijne keizerlijke majesteit. 1) Vóór het kasteel lag een pias berm als hoofd. Eene dieptedie hier begon te ontstaan door den stroom afkomende van het -Jonker Fransgat langs de reede van Rammekens, vereischte eenige zorg. De dijk van Blan kaartshoek tot de van ouds vermaarde plaats Rammekens was 375 roeden lang. Men vond er een andere piasberm of zeer lange houten puidie evenals de ijspalen zeer vergaan en wei nig van rijs en steenen voorzien was. Ook de Nolle aan de oostzijde van 't hoofd van Rammekens lag zeer //deerlijk,1 en diende met aarde te worden bezet. Nu volgde het zeer goede en zeer vermaarde hoofd van Rammekensdat evenwel ook voorzien diende te worden van rijs en steenterwijl sommige balken nog dit komende jaar verbetering eischten. Aan het Oprelshoofd legden dikwijls de schepen van Antwerpen komende op het eind van "t getij aan. Hier begonnen weder de visch- korven te liggendie veel goeds dedendaar zij de met den vloed komende vuiligheden terug hielden zeer ten bate van het daar aanwezige meiland. Zie ook Zdandia IllustrataI, blz. 645.

Archief | 1893 | | pagina 318