326 tengedijkt. -1) De zeedijk is werkelijk doorgebrokenen op de kaart van Walcheren, in 1748 en 1749 door de gebroeders Hattinga vervaardigdworden van dien dijk nog stukken aangewezen. 2) De Wilhelmina- en Clazinapolder enz. Bovenbedoelde verloren gronden van den Oranjepolder kon den later herwonnen worden door de bedijking van het Wil- helminapoldertje in 1772. De daarin staande hofstede //de Kruitmolen"1 geheeten staat op het staal van den voormaligen zeedijk van den Oranjepolderwelks richting op het terrein nog zichtbaar is. In hetzelfde jaar werd ten zuidoosten van den Houwer- en den Dokpolder de Clazinapolder bedijkt. 3) De indijking dezer beide poldertjes was mogelijk geworden dooi den aanwas van eene strook gronds langs den Oranje- en den Houwerpolder. In 't begin dezer eeuw werd nog een poldertje bedijkt tusschen den westelijken hoek van den Clazinapolder en de scheepstimmerwerf te Arnemuidenwelke bedijking het Christiaanpoldertje genoemd wordt. De kadastrale grootte be draagt voor den Wilhelminapolder 12,8766 II. A. en voor den Clazinapolder 8,4852 H. A. 4) In laatstgenoemden polder werd in 1830 de begraafplaatst van Arnemuiden aangelegd In het Rijksarchief berust cene kaart (n". 28761van de schorren en slikken voor den Oranje- en den Nieuwerkerkepolder. Op deze kaart zon der dagteekening is in den oostelijken hoek van den Oranjepolder met twee roode lijnen de richting aangewezen van een ontworpen inlaagdijk met het volgende bijschrift«Geconcipieerde inlage als 't van noode soude sin lanclc 150 roeden." Zie over de kaarten van de gebroeders Hattinga Inventaris van het Oud-Ar chief vati de provincie Zeelanddoor J. P. van Visvliet, dl. 1, Kaarten en tcekeningenhet voorbericht. 3) Inventaris Oud Archief provincie ZeelatidIblz. 29. 4) De oppervlakte van den spoorweg waardoor de Dok-, Houwer- en Clasinapolder doorsneden worden is niet in de bij die polders opgegeven grootte begrepen.

Archief | 1893 | | pagina 332