hij den brand in het buskruit en vloog met vriend en vijand in de lucht l)zoodat door deze kloekmoedige daad de naam van de Lange tegelijk met dien van Reinier Claassen Herman de Ruijter en van Speijk mag genoemd worden. De Bastiaan de Langepolder werd krachtens koninklijk besluit van 7 October 1847 n°. 69 gevoegd bij de gemeente Arne- muiden. 2) De gemeenschap met die plaats werd onderhouden door den aanleg van een veer naar den hoek van het Wilhel- minapoldertje. Deze polder bestaat grootendeels uit zwaren kleigrond, zoodat hij vele jaren uitstekende oogsten heeft op geleverd. Kort na de indijking werd er eene graanschuur in gebouwd benevens eenige arbeiderswoningen. In 1857 was het zuidoostelijk deel der Oranjeplaat zoodanig aangewassen dat aldaar de Oalandpolder ter grootte van 63,1993 H. A. kon worden bedijkt. Deze polder ontleent zijn naam aan den hoofd-ingenieur van den waterstaat A. Cal and die eenige ja ren medeeigenaar van deze gronden geweest is. Eenigen tijd voor deze laatste bedijking was het Plaatje door onderhandsclie verkoop overgegaan in handen van den heer J. B Thomaes, te Biervliet woonachtig, voor den prijs van f 73000 en voor wiens rekening de Calandpolder in 1857 bedijkt werd Deze bedij king kostte eveneens f 73000. In het najaar daaraanvolgende werd door stormen eene schade aan den nieuwen dijk veroorzaakt van ongeveer 30000 en in het volgende jaar moest wederom f 35000 tot herstel der dijken verwerkt worden. De grond van dezen polder is echter veel minder humusrijk dan die van den Bastiaan de Langepolder. De eerste jaren waren voor den graanbouw niet gelukkig en het koolzaad mislukte grootendeels later is de toestand verbeterd en heeft men er menigen goeden graanoogst uitgehaald. In 1858 werd in den noordwestelij ken hoek dezes polders een heerenhuis gezetwaarvoor de 's Gravezande, Tweede ccuwgcdachlenis der Middelburgsche vrijheid blz. 223. Van Meteren fol. 72. 2) Kesteloo Arnemuiden blz. 327.

Archief | 1893 | | pagina 335