331 alzoo voor f 36000 dat voorzeker een zeer gering bedrag genoemd mag worden in verhouding tot de vermelde kosten van bedijking en onderhoud. De noodlijdende toestand van den Bastiaan de Langepolder was grootendeels de oorzaak van dezen lagen verkoopprijs, maar ook het wisselvallige van het 2/3 der onverdeelde aandeelen van de aan genoemde polders grenzende schorren slikken en water was eene niet minder overwegende reden. Medeëigenaars in die gronden zijn de Staat der Neder landen en de gerechtigden in Sloe en Schengezoodat bij eventueele indijking wellicht niet weinig moeilijkheden zullen ontstaan oveT de te maken erfsckeidingen. De treurige gesteldheid der vooroevers van den Bastiaan de Langepolder bleek den nieuwen eigenaar maar al te spoedig. Nog in hetzelfde jaar 1887 werd de aanleg van een tweede inlaagdijk noodig geacht. Dit werk bestond in het leggen eener inlaag- kade ter lengte van 740 M. en werd aangenomen voor 3600 door J, van Male te IJzendijke. In December van laatstge noemd jaar aangevangen was het werk in liet vroege voorjaar van 1888 gereed, maar kostte toen ongeveer 5600. Dat deze tweede inlaagdijk niet overbodig was bleek weldrawant. den 27 Augustus 1S88 had aan den eersten inlaagdijk een val plaats waardoor de buitenberm ter lengte van 60 M. en het dijklichaam op sommige plaatsen tot aan de kruin wegviel. Om de bverstorting van het zeewater op het meest bedreigde punt te voorkomen waardoor aan de binnenzijde des dijks allicht een diep gat kon ontstaan liet de eigenaar den 28 Augustus den dijk doorstekenzoodat den 6 September d. a. v. het zeewater de tweede inlaag binnenliep en de inlaagkadein Januari gelegd thans buitendijk werd. Het dijksbestuur zag1 spoedig indat deze inlaagkadedie ongeveer een halven meter lager was dan de aangrenzende zeedijkenniet zeewaardig was zoodat den 18 November 1888 de verzwaring en verhooging van die kade werd aanbesteed aan J. Leijs te Nieuwedorp voor 4949. Onverwijld werd met dit werk aangevangen maar toen bij den storm en hoogen vloed van den 8 en 9 Februari Archief VIIe. dl,, 3<le st. 25

Archief | 1893 | | pagina 337