333 doelde molen was de zoogenaamde molen van Ravesteijn door Middelburg in 1508 met een gedeelte der heerlijkheid Nieuwer- kerke van Boudewijn van Boürgondië gekocht. Hij stond toen op het eind van den westdijk, doch werd in 1526 afge broken en in zijne plaats een nieuwe gebouwd op ongeveer 54 roeden afstands zuidwaarts in de richting naar Mortiere. Bij de verheffing van Arnemuiden tot stad in 1574 schijnt zij zich het recht op dien molen te hebben toegeëigendwaarover Mid delburg zich te vergeefs beklaagde. Arnemuiden verkocht den molen in 1777 aan particulieren, doch behield daarop een wind en cijnsrecht van f 168 in het jaar, dat nog jaarlijks door den eigenaar aan de gemeente Arnemuiden betaald wordt. De dijk tusschen het Molenpoldertje en den polder Walcheren werd in 1890 geslecht, om op het dijkstaal een e rij nieuwe huizen te bouwen. Met den vergraven grond werd het dijkje langs het kanaal verzwaard en verhoogd. Een en ander werd den 18 November 1889 door het gemeentebestuur van Arnemuiden aanbesteed voor 1164. Het Molenpoldertje heeft eene ka dastrale grootte van 1,1390 II. A. Van het Molenpoldertje den dijk in westelijke richting vol gende naar de Arne komt men weldra op het terreinwaar vroeger de zoutkeeten stonden. Deze keeten waren gebouwd langs de buitenkruinlijn van den dijk, die nog de //Keetdijk" genoemd wordtook stonden eenige op het eilandjedat tus schen dezen dijk en liet Arnemuidsche gat was gelegen. Moge lijk werd de zoutziederij aldaar reeds in het begin der 14® eeuw bedreven. In de rekening van Bewester-Schelde althans van 1318 vindt men opgeteekend//doe men "t sout verboden hadde. in Ylaenderen te voerendoe hadde die rentemeister wtgheleit luden van Arnemudendie dat wachten die gliaf hi int eerste van 9 daghen 9 sc. gr. Item den selven luden daerna ghegheven 9 sc. 9 d. gr." Zeker voor 1456 zou er eene zoutkeet te Arnemuiden bestaan hebben. 1) In 1535 De Stoppei.Aar Inventarisno. 308.

Archief | 1893 | | pagina 339