335 daghe glieen executie daeraen gheschiede en sal."'1 Middelburg stoorde zicli hieraan echter niet en nam de galg in gebruik die daar staan bleef tot het jaar 1738, toen zij verplaatst werd naar de zuidzijde der havenwaarover later een en ander zal worden medegedeeld. Op de kaart van A. Smallegange anno 1633 wordt bovenbedoeld schor het //Galgegors" genoemd. l) De galg heeft gestaan even bezuiden de plaatswaar thans de stoomhoutzagerij wordt aangetroffen. 3) Beeds in 1535 na de voltooiing der haven werd aanvrage gedaan om op het Oostha- venhoofd zoutkeeten te stichten en later in 1690 en 1699 werden er dergelijke keeten gebouwd. Ook meer noordoostelijk op het schor aan het Arnemuidsche gat stonden zoutkeetenwaarvan de overblijfselen nog gedeeltelijk zichtbaar zijn in de gebouwen behoorende tot een boerenliofsteedje. Kesteloo zegt in zijne beschrijving van Arnemuiden op blz. 121, dat de eigenaars der zoutkeeten omstreeks 1735 begonnen met zomerhuizen bij de keeten te bouwen. Een dergelijk zomer huis heeft aan het Oosthavenhoofd gestaan. Het huis aan den Nieuwlandschen weg, nog als het //Hooge huis11 bekend is er een overblijfsel van. Dit gebouw behoort thans in eigendom aan den heer J. E. Fak Brouwer eigenaar der steenfabriek in den Mortierepolder die in de nabijheid van genoemd huis in 1879 te zijnen behoeve een kapitaal woonhuis heeft laten bouwen. Bij het Oosterhoofd vindt men reeds op de kaart van A. Smallegange (1633) een molen geteekend. Dit is denkelijk een houtzaagmolen geweestwant in de stadsrekening van Middelburg van 1632 wordt in de ontvangsten een post ver antwoord van 2 //over een jaar recognitie, ter cause van 't stellen van een zaagmolen 't einde 't hoofd van de nieuwe 11 Zelandia IllustratieI, blz. 776. Op eene kaart vaa den Zaagmolenpolder, in 1738 door H. van dek Leijé gemaakt, is een perceel aangeduid als het «Galgeveld."

Archief | 1893 | | pagina 341