339 voltrokkendoch dan werden de geëxecuteerden dadelijk be graven. x) Den Walckerscken dijk in zuidelijke richting vervolgende treft men daarop bij de hofstede in den Schorer polder een arbeidershuis met schuur aanbekend als het Wachthuis. Bij den verkoop van haver door- Middelburg in 1617 gehouden, wordt gezegd dat de tweede koop ge legen was //aan het Wachthuijs bij Welzinge.11 Of dit ge bouwtje in 174>7, toen bij den inval der Franschen in Staats- Vlaanderenop de kust van Walcheren verschillende wacht huizen werden opgericht, als zoodanig gebruikt is en of van daar soms overgezet werd naar St. Joosland en dan als veerhuis dienst gedaan heeft, is ons niet gebleken. 3) Nog verder den dijk volgende komt men weldra op den zuidoostelijken hoek van het voormalige eiland Walcherenbij het fort Eammekens of Zeeburg, dat met Vlissingen bij Koninklijk Besluit van '29 Mei 1867 als vesting werd opgeheven, en nog slechts van tijd tot tijd als bergplaats van buskruit wordt gebruikt. De oorspronkelijke naam van het fort is //Zeeburg,11 dat ge bouwd werd op den Blanckaertshoek. Eammekens schijnt in vroegere eeuwen een ambacht geweest te zijngelegen tus- sclien de plaats waar het tegenwoordige fort en het huis de Zuidwatering gevonden wordtmaar zou door grondbraken ver loren zijn gegaan. 3j Over deze vroeger zoo belangrijke sterkte 20 September 1802 weiden te Middelburg twee beruchte inbrekers Francis Mertens en Jan Catoen opgehangen en hunne lijken naar het Galgeveld overgebracht. Hoogstwaarschijnlijk is dit de laatste maal geweest dat er gevonnisten naar het Galgeveld vervoerd zijn. Bibliotheek Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen; Catalogus, 2e druk, ie stuk, blz. 258. 2) Op de kaart van de Hattinga's vindt men daar ter plaatse geen wachthuis aangeteekend. 3) Op de kaart van Levinus Ruete (1568) wordt de naam Ramme- kens gegeven aan een zeehoofd of aanlegplaats, gelegen op eenigen afstand bewesten het fort Zeeburg. Zelandia IllustralaIblz. 644 en verv. Volgens Arent Jansz. Boom was de afstand van Blanckaertshoek tot Rammekenshoofd 375 roeden. Zie hiervoren.

Archief | 1893 | | pagina 345