361 onderwijzer benoemd. Dit was Jacobus Miggrodius zoon van den beroemden predikant te Veere, die een drietal jaren aan de Middelburgsche school verbonden bleef op een salaris van 40 pd. 1). Ook werd 3 maanden later voor liet eeTst benoemd een afzonderlijke schrijfmeester Jan de Snijder voor 100 gulden 's jaars om de studenten (d. i. leerlingen) in de Latijnsche schole te leeren schrijven. Natuurlijk was het oude gebouwdat sedert zijne verbouwing in I486 geen noemenswaardige verandering ondergaan had bijdeze nieuwe toestanden onvoldoende. Wij zien dan ook in de stadsrekeningen van 1595 en 1596, dat de stad laat maken //een nieu buys, staende aen de Latynsche schole," ook ge- naemd //die husage van de Lat. sch." Daar het bestek van deze uitbreiding der schooldat tresoriers moesten opmaken op het archief niet meer te vinden iskunnen wij er ons geen voorstelling van maken. Gedurende de verbouwing moest de rector verhuizen en ontvangt tweemaal een jaarlijksche huishuur van 30 pd. Toen Murdisson zag, dat er van eene lllustre school niets kwam en zijne hoop om hier professor te worden niet vervuld werd, verliet hij de school en ging naar Leiden. Daar werd hij 1599 benoemd tot buitenwoon hoogleeraar om te mogen lezen in de philosophic om //zich te oeffenen." In 1602 werd hij bevorderd tot professor ordinarius 3). Hij werd lïier ver vangen door den oudrector Jason van Lange me ers oï-ie 3) die thans als ondermeester op eene jaarwedde van 60 pd. ruim een jaar gedoceerd heeft. 30 October 1598 werd hij 1) Hij had sedert Augustus 1591 te Leiden in de theologie gestudeerd. Later was hij predikant te ScherpenisseGapingeArnemuiden en te Mid delburg 1625 1645. Vgl. lvESTELOO Arnemuidenbiz. 2S7. 2) Soermans, t. a. p., blz. 99. 3) In het Album der Leidsche hoogeschool staat, dat 12 Juni 1596 Jason Langemeertius Iprensis zich op 60-jarigen leeftijd te Leiden heeft laten inschrijven als student in de godgeleerdheid.

Archief | 1893 | | pagina 373