377 volen, verhoogd worden met 100 gld. Van de rest van de 100 gulden, die Walaeüs had genoten, kreeg de rector Liraeus voor de vermeerdering van zijne lessen zoowel in de eerste als in de tweede klasse een door curatoren nader te bepalen ge deelte het overige werd aan Meyvaeut gegeven. Ben jaar nadat Walaeüs professor was geworden, viel ook Meyvaert dezelfde onderscheiding te Groningen ten deel en werd hij 1 J uli 1620 uitdrukkelijk ontslagen als pr acceptor scholae1). Zooals men zietis hij nooit Rector cler Latijnsche school geweest zooals tot nu toe steeds beweerd werd. In tegenstelling met de zoogenaamde Hooge Schoolenam de Triviale d. i. de Latijnsche schoolsteeds in bloei zoo toe dat bij besluit van Wet en Raad van 11 April 1615 de tre- soriers werden geauthoriseerd om tot gerieve van de jonge jeuchtdie tegenwoordig zeer vele syn ende dagelicx soo toe nemen dat se in de oude Latinsche schoole niet gevouchlyck sitten noch geleert connen werden soodanige nieuwe getimmer(t) huys ofte gelegenheyt te laeten maeken als deselve mitsgaders de curatcurs oordeelen van noode te wesen om de kinderen gevouchlijk geset ende in ver scheg den plaetsen bequamelyck onderwesen te mogen werden ende tselve werck naer een be- hoorlyck besteck daarvan gemaeckt te besteeden''' 2). Ook het hier bedoelde bestek is niet meer te vinden, zoodat wij ook van deze uitbreiding der gebouwen ons geene voorstelling kun nen maken. Evenwel is dit besluit zeer belangrijk. Want uit de woorden in verscheyden plaetsen blijktdat de verschillende klassen tot hiertoe niet in afzonderlijke lokalen geplaatst waren en dat de schoolwat dit betreftnog in den middeleeuwschen toestand verkeerde. Lauiiens CitooNEin 1617 notaris geworden, werd als prae- ceptor vervangen door Thomas (of 1.) Palüdanus die zijne Register ten Rade i Juli 1620. 2) Register ten Rade 11 April 1615.

Archief | 1893 | | pagina 389