391 wel tot geen gunstig resultaat. Het ontslag werd verleend op voorwaardedat PerdUyn zijne betrekking tot- na Paseben zoude blijven bekleeden. Perduyn vertrok naar Zierikzee waar bij 3 jaren bleef om in 1636 of 1637 als rector te Dort op te treden 1). Hij overleed in 1644vooral ook betreurd door zijne ambtgenooten. Evenals twee jaren vroeger in bet. geval met Merius zal ook nu weer de oeconomie en de rectorstitel de steen des aanstoots geweest zijndie belettedat de Middelburgscbe school in een normalen staat kwam en eene behoorlijke leiding kreeg. Dadelijk na bet vertrek van Perduyn benoemden curatoren tot praeceptor der IIde klasse Isaac Gmjtemjs, een neef van den vroegeren rector, terwijl zij bet onderwijs in de hoogste klasse voorloopig schijnen te hebben opgedragen aan den prae ceptor der IT.de klasse Johannes Wilmerdonok. Doch eerst in Juli 1633 rapporteeren zij //dat zy waren overcomen met ds. Wilmerdonok om de lessen van Perduyn in de boogste klasse op zich te nemendat bij zoude genieten betzelfde vaste salaris van 500 gldn. en 150 gldn. uit bet- minerval ende dat den voorz. W. hebbende verzocht dat hem mede zoude worden toegestaen bet extraordinair van 50 gldn. sjrs. twelck den vz. Perdüyn bovendien noch. pleeg te genieten denzelven daerop was geantwoord, dat men vooralsnocb daertoe niet en conde comendoch indien by in tyden en wylen quame ten huwe- lycken state ende kinderen quame te vercrvghen alsdan bv 't college van W. en P regard sonde werden genomen op de dienstendie by in de schole soude doen ende dat den vz. W. daerop was geintroduceertis tselve by t coll. van W. en P. geapprobeert" 3). De introductie bad plaats gehad daags te voren. Zoo bad men dan alweer in plaats van een rector met bet volle gezageen betrekkelijk jong ongetrouwd man aan bet hoofd van bet onderwijs. De redenwaarom ds. Burs de Schotel III. Schoolblz. Bo. 2) Register ten Rade 26 Juli 1633.

Archief | 1893 | | pagina 403