392 rector oeconomuszoo hardnekkig en in strijd met liet belang van de school aan zijne betrekking had vastgehouden en het beroepen van een rector had tegengewerktzou weldra blijken. Hij wilde namelijk zijn schoonzoon Geïlson Paneel predikant alhier, die sedert 1629 de lessen in de catechisatie had gege ven, zijne voordeelige betrekking van oeconomus bezorgen en diende daartoe in het najaar van 1633 een rekest in bij de stedelijke regeering -1). Curatoren adviseerden, dat indien men de regelingzooals die tot nu toe bestaan hadwilde voortzet ten voornoemde ds. Paneel een goet ende zeer bequaem per soon ware om in de plaats van ds. Buns te suecederen. Wet en Baad hadden zeker een advies in een anderen meer stelligen vorm gewenschtwant men beslootalvorens over deze zaak te beslissencuratoren te verzoeken //dat hun Ed. gelieve in der- selver vergadering serieuselyk te examineren oft voor den dienst ende proufyt van de stad en de schole ofte de discipulen de- selve frequenterende niet geraden ende oirboor ware de ordre van de schole zoo deselve nu in train is te continueren oft wel beter soude wesen deselve ordre zulcx te veranderen ende resta- blisseren dat de oeconomie gelyk in andere scholen geschiet soude werden bedient by een der praeceptores actu et continue docens." Curatoren zoowel als Wet en Baad waren hetzoo als ook eenige maanden later blijkttoen reeds eens dat de ordre, zooals zij het tot nu toe in train was, niet mocht be stendigd worden en het verzoek van Buns moest worden afgeslagen. Uit reverentie evenwel voor den hoogbejaarde en misschien ookomdat men vermoeddedat een spoedig levenseinde de moeilijkheid zou wegnemen liet men de zaak rusten. Het rekest bleef onbeantwoord. In de eerste dagen van Januari 1631 stierf de vrouw van Bunsius. Het college van Wet en Baad besloot bij hare begrafenis te assisteeren 2). Eenige dagen later verscheen Bursitis in de vergadering van Secrete notulen 27 November 1633. 3) Register teD Rade 7 Januari 1634.

Archief | 1893 | | pagina 404